• Неодамнешно
HEVC 265 Х. Х. 264 HD HDMI МИКРОФОН Видео Аудио Енкодер Предавателот Live Stream Емитува Енкодер Со RTSP RTMP UDP RTP HTTP HLS ONVIF

HEVC 265 Х. Х. 264 HD HDMI МИКРОФОН Видео Аудио Енкодер Предавателот Live Stream Емитува Енкодер Со RTSP RTMP UDP RTP HTTP HLS

DEN 11760.00

Количината на стоката
Това е достапна

5 mm) за Поддршка на Резолуцијата Max Поддршка 1920 x 1080 [email protected] Излезен Интерфејс 1 * Ethernet Порта (RJ45) Видео Кодирање HEVC /H. 264 /AVC Код го Оценувате Контрола Од 32 Kbps да 32 Mbps Код го Оценувате CBR /VBR републиканската партија Структура IBBP Видео Пред-обработка на Де-interlacing, Бучава Намалување & Острат Audio Аудио Кодирање AAC, AAC+, AAC++, MP3 Земање мостри Стапка Авто Бит-стапка Опција 32 K, 44.
• Ние исто така, производство на WIFI модел на овој производ, ве молиме проверете (Кликнете на неа за да го видите). 264 мини HDMI видео енкодер(Модел Бр.
• Врска Шематски Дијаграм
На HEVC H.
Не само еден канал, ние, исто така, произведуваат повеќеканални HDMI видео енкодер која е преполна со 1 U /3 U кутија. Ако ви е потребна Лого, Букви, ПАКЕТИ И API, Други OEM на производот ,.5 mm) за внесување поддршка HEVC /H. Во живо стриминг онлајн на било која веб дестинација и да се сврти на вашите HDMI-опремени камерата /уред во видео код. 264 /AVC основни /main /висок профил кодирање
• Од 32 Kbit/s за да 32 Mbit/s страна на CBR /VBR код го оценувате контролирање на
• Поддршка HTTP, UDP /RTP, RTSP, RTMP, HLS, FLV, ONVIF streaming protocol
• Поддршка на сликата, на логото, текст параметар поставувања за излез видео streamings
• Поддршка на англиски јазик на ВЕБ оперативен интерфејс и јазик индивидуализира
• Поддршка излез видео потоци резолуција прилагодување(До 1920 * 1080 P /60fps)
• Поддршка до 4 streamings излез истовремено
• Поддршка HDMI вградени аудио или надворешен аудио факултативна од излез видео streamings
• Да се обезбеди ПАКЕТИ и API за средно развој
• Поддршка на републиканската партија рамка го оценувате settings
• Мрежен интерфејс full-duplex режим со 1000 M брзина
• Поддршка HDCP и HD blue-ray
• A wide area network далечинско управување (Веб control panel)
• Поддршка на различни протокол за пренос на 4 излез streamings
• Поддршка за MP3 и AAC и AAC+ и AAC++ аудио кодирање формат избор
• Еден клик да се врати на стандардната конфигурација
• Стабилни и ефикасни, поддршка 7 x 24 часа во текот на работното време
• Поддршка 4, 8, 16 канали, 1 U /3 U шасија структура на располагање, max поддршка 16pcs енкодер картички да биде инсталиран
Модел Бр.)
• Онлајн Телевизија за Емитување(Youtube, Facebook, Ustream, итн.

Клучни карактеристики

Бренд Име:
URayTech
Напон:
12V
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
UHE265-1-Мини
На текст:
HDMI(Аудио Bulid-во)+Стерео Аудио(3,5 мм)
Излез:
Ethernet Порта(RJ45)
Streaming Protocol:
HTTP, RTSP, RTMP, UDP /RTP, FLV, HLS, ONVIF
Видео Кодирање:
HEVC /H. 265; H. 264 /AVC
Аудио Кодирање:
СЕ AAC, AAC+, AAC++, MP3
Поддршка Резолуција :
Макс 1920 * 1080P /60fps
Кодот Го Оценувате Контрола:
Од 32Kbps да 32Mbps од Страна на CBR /VBR
ip стриминг:
До 4 Streamings Излез Истовремено
Примена:
IPTV, во Живо Стриминг Емитува, Streaming Media Server
Услуга:
Обезбеди ПАКЕТИ И API За Средно Развој

Слични производи во категоријата