• Неодамнешно
  • -10 %
(МОДЕЛ 6JTSC78/17-D216/2500) JINTOP СОЛАРНА ПУМПА 2 години гаранција Max проток 78T/H 216V 2500w добро понесе пумпи и соларни потопна пумпа

(МОДЕЛ 6JTSC78/17-D216/2500) JINTOP СОЛАРНА ПУМПА 2 години гаранција Max проток 78T/H 216V 2500w добро понесе пумпи и соларни

DEN 60437.00
DEN 67152.00

Количината на стоката
Това е достапна

Село или семејство водоснабдување 3. Пумпата контролер е со висок квалитет и микро-процесор контролирани. Jintop соларна пумпа за вода На соларна потопна пумпа е високо ефикасен и DC напојува. Напојува со соларен панел директно, целосно автоматски операција, далечинско управување заштитни мерки 4. Снабдување со вода за фарма 4. Напредни контролер со MPPT технологија за максимална соларна енергија 5. Пумпата тело, штекер и моторни тело се направени од не ' рѓосувачки челик. Тоа е погоден во оддалечените области за наводнување и за пиење вода со користење на слободен сончевата енергија. Делови се достапни за лесна поправка.
МОДЕЛ 6 JTSC78/17-D216/2500
Ве молиме имајте во предвид : 1. Се спречи честа подигнување на ниско соларна енергија, контролорот продолжување на моторни живот 6. Изработени од нерѓосувачки челик, не-сензор оклопна моторот, моторни ефикасност над 90%. Секој систем се состои од пумпа, контролер и нивото на водата сензори (еден во добро, една за резервоарот за вода). Фонтани 8.колку cbm/h вода? 2. Соларни загревачи на вода циркулира систем 10. Добиток и наводнување 6. Тоа е најдобар квалитет подводни пумпи во својата класа.
Инсталација Настава
Како да се избере вистинскиот пумпа, Со цел да се препорача соодветна соларни потопна пумпа, ве молиме да ни обезбеди подолу за информации како што се покажа на сликата : 1.Автоматско рестартирање кога водата се враќа на добро или кога моторот температура се враќа на безбедноста спектар на Апликации 1. Градина/двор системи за наводнување 5. Резервоар/Цистерна пополнување 2. Цената не вклучува соларни PV панели, и може да се купи одделно.H1 =? , H2= ?, H3= ? , H4 = ?; Ве молиме контактирајте со нас за повеќе информации. Обновливите енергетски проекти
Технологија Параметар
Фабриката Се Покаже
Пакет Шоу
Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања во врска со пакетот. Снабдување со вода за bivouac или кампување автомобил 9. Додатоци се Вклучени : MPPT контролер, Нивото на Водата Сензори, Кабелска Конекција Цевка. Предности На Производот : 1. Постојан магнет, brushless DC мотор за долг живот 3.

Клучни карактеристики

Напон:
216v
моќност:
Електричен
Бренд Име:
JINTOP
Употреба:
Вода
Примена:
Подводните
Притисок:
Висок Притисок
Број На Модел На:
6JTSC78/17-D216/2500
Структура:
Центрифугални Пумпи
Standard or Nonstandard:
Стандард
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Гориво:
Електричен

Слични производи во категоријата