• Неодамнешно
  • -40 %
ORSA НАКИТ Жените 925 Sterling Silver Прстени Злато-боја Единствен Отворен Дизајн ААА Циркон Прилагодливи Прстен Мода Накит SR60-G

ORSA НАКИТ Жените 925 Sterling Silver Прстени Злато-боја Единствен Отворен Дизајн ААА Циркон Прилагодливи Прстен Мода Накит SR60-G

DEN 223.00
DEN 372.00

Количината на стоката
Това е достапна

Е чисто сребро подобро? За накит, сребро 925 е далеку подобро. Било која Друга Причина сакате да се вратат За било која причина,не ви се допаѓа тоа или едноставно сакаат да се вратат, ве молиме контактирајте со нас во рок од 15 дена по приемот, да ги задржи на производи во првобитна состојба и да ја плати превозот цена од себе, ние ќе целосна наплата по добиваат вратени производи. Затоа што тоа е стабилна легури, тоа нема да се оцрни со текот на времето. Не сите 925 сребрен е обележано, па можеби ќе треба да се консултирате со продавачот за тоа како квалитет и чистота е обезбедена.net/en/ e Packet 7-20 дена www. Чисто сребро е исто така познат како казна сребро и тоа не е толку добро за правење накит за неколку причини : - чисто сребро не е нодуларен, што значи дека не може да биде лесно формирана во накит или прилагоди за да одговара на
- чисто сребро е мека, што го прави помалку функционална
- чисто сребро ќе се измеша со мали количества на водород sulfide во воздух и ќе го оцрни Како е тоа печат? Обично 925 сребрен ќе биде печат со "925", "S925", или "Фунта" означување.
Ние обезбеди 15 дена се Врати Квалитет на услугите Проблем, Ние ќе ги провери секое парче на производи внимателно пред превозот, сепак некои од нив може да се оштетени за време на транзит, Ако најдете сите квалитет проблем, ве молиме контактирајте со нас во рок од 15 дена по приемот, ние ќе испрати сте нов производ или рефундирање на дека плаќање.com Aramex 3-8 дена www.5% е друг метал (обично од бакар), кој помага да се зајакне и да се стабилизира на метал.5% сребро и врвен квалитет ААА+ CZ. Metallurgists или угледни накит дилери може да биде во можност да го потврди чистота на сребро со мерење или со примена на хемиски тестови за метал.5% чисто сребро. Солидна сребро внатре со Родиум или 18 K розово злато позлатен на површината, апсолутно безбеден за човековото тело.net/en/ Сингапур Пост 15-35 дена www. Чистота тест колекции за среброто, исто така, може да се купи и тестирани дома. Вашата нарачка ќе биде предаден во рок од 48 часа по уплатата. ORSA 925 фунта сребрен накит употреба вистински 92.com Ако вашата нарачка цена надмине САД $150, Ние ќе ви обезбедиме бесплатно DHL, Fed Ex, или Aramex превозот услуга.

Клучни карактеристики

Прстен Големина:
Променливи во големина
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Моден
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Метали Тип:
Сребро.
Пол:
Жените
Материјал:
Кубен Циркони
Површината Ширина:
9mm
Поставување Тип:
Prong поставување
Обликотшема:
Круг
Број На Модел На:
SR60-G
Бренд Име:
ORSA НАКИТ
Стил:
Симпатична/Романтичен
Повод:
Партија
is_customized:
Yes
Функција:
Никој
Компатибилност:
Никој
Материјал:
925 Sterling silver
превозот:
Превозот во Светот
Пакет:
Бесплатни Висок Квалитет На Сомот Торбичка
Еко-Пријателски:
Доведе & Никел Слободни
Цел Процес На Времето:
во рок од 48 часа
Главниот Камен:
ААА Австриската Кубни Циркони
Бои:
Злато-боја
Тежина:
1.9g
Пад на превозот:
Слободен Пад Превозот Услуга
Клучни зборови:
925 Сребрен Жените Прстени

Слични производи во категоријата