• Неодамнешно
  • -15 %
BAIHE Солидна 10K White Gold Certified Перница Намали Ангажирање Жени Симпатична/Романтична парична Казна Накит Домот уникатен Полу Планината Подарок Прстен

BAIHE Солидна 10K White Gold Certified Перница Намали Ангажирање Жени Симпатична/Романтична парична Казна Накит Домот уникатен

DEN 11628.00
DEN 13680.00

Количината на стоката
Това е достапна

Метал:Солидна 10 K Бело Злато Печат:10 K/417 Вкупно Грам Тежина За:4.1 g Прстен Големина:6.5 (променливи во големина) Поставување:Prong Поставување на Ширина на Врв За:10.2 mm Ширина Дното За:2,5 mm Центар Камен:Не Главниот Камен Форма:Перница намали Големината За:9x9-11x11mm Страна Камења:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H Јасност:SI-SI3 Форма:Круг Еден Намали Вкупно Карат Тежина За:0.1 кт SKU:R20712 W
Услуга

Клучни карактеристики

Прстен Големина:
5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Повод:
Ангажирање
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Број На Модел На:
R20712W
Пол:
Жените
Поставување Тип:
Prong поставување
Страна Камен:
дијамант
Главниот Камен:
Никој
Стил:
Симпатична/Романтичен
Метали Тип:
Бело Злато
Метал Печат:
10K
CertificateType:
GDTC
Сертификат Број:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)
is_customized:
Yes
Обликотшема:
Перница
Треба 10k злато?14k злато?18k злато?925?:
Ве молиме контактирајте со нас.
Треба бело злато?Жолто злато?Роуз злато?:
Ве молиме контактирајте со нас.
Прстен големина :
Прстен големина >10:
Прстен големина>=8+$10Ring големина>=12+$20.

Слични производи во категоријата