• Неодамнешно
  • -10 %
Бела И Црна Вечерни Фустани Сирена 2017 Облека Де Соаре Чиста Пром Фустан Посебен Повод Формално Жените Партија Фустани

Бела И Црна Вечерни Фустани Сирена 2017 Облека Де Соаре Чиста Пром Фустан Посебен Повод Формално Жените Партија Фустани

DEN 6437.00
DEN 7152.00

Количината на стоката
Това е достапна

Ако имате било какви други прашања во врска со нарачување на правото големина, не двоумете се да контактирате со нас. Големината или Монтирање Прашања, Како и на сите наши фустани и облека е страна-пораби и обичај скроени, на готовиот gown може да се разликува од приближно еден или два инчи во која било насока на одредени мерења. Бидете сигурни да проверите на нашата мерење водич. Проверка на реалните мерења во нашата големина на табелата и споредувајќи ги на вашиот сопствен мерењата пред ставање на вашата цел е на најдобар начин да се избегне големина грешки.
Се препорачува
Бела И Црна Вечерни Фустани Сирена 2017 Облека Де Соаре Чиста Пром Фустан Посебен Повод Формално Жените Партија Фустани
ПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти. Ве молиме имајте во предвид : ако вашата нарачка спецификации се разликуваат премногу голема мера од финалниот големината барање, промена на големината може да не биде возможна **ве Молиме Имајте во предвид дека, големината и бојата застапеност се предмет на производство на варијанса и не може да биде точно.Ако вашиот големина fluctuates или ако сакате да го измените се облекуваат малку, ние секогаш оставете неколку инчи во шевовите, така што вашата локална се прилагоди лесно може да се направи измени колку што е потребно. Исто така, наведуваат дека ги следи прилагодувањата може да се разликува од компјутер на компјутер и може да ја нарушат вистинските бои. Обичај природата на нашата фустани значи нашата откажување и Политика на Враќање е построги од други предмети, така што е важно да се цел внимателно. П : дали Ќе бидам во можност да го смени мојот фустан ако јас го примам него и тоа не одговара точно во право? А : ве Молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина; П : Ќе фустан изгледа токму како што се прикажани на сликите? А : ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според сликата,па затоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел.

Клучни карактеристики

боја:
Црна, Сина, Сива, Зелена, боја на слонова коска, Розова, Виолетова, Црвена, Бела, Жолта, Шампањ, прилагодено боја
НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W
Повод:
Матурска
Тип На Објект:
Пром Фустани
Воз:
Судот Воз
Вграден Градник:
Yes
Sleeve Стил:
Капа Ракав
Број На Модел На:
облека де соаре
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Декорација:
Чипка,Appliques
Бренд Име:
ELNORBRIDAL
is_customized:
Yes
Материјал:
Spandex,Памук,Rayon
Фустани Должина:
Кат Должина
Силуета:
Труба / Сирена
Ткаенина Тип:
Chiffon
Деколте:
О Деколте
Половината:
Природни
Вистински Слики:
No

Слични производи во категоријата