• Неодамнешно
ЛИНК-МИ EW60-3DIR HDMI Ѕид Плоча Extender 60M Со IR 3D, RJ45 UTP HDMI extender 1080p До 60m со Текот на Еден Cat5e/6 LAN Кабел

ЛИНК-МИ EW60-3DIR HDMI Ѕид Плоча Extender 60M Со IR 3D, RJ45 UTP HDMI extender 1080p До 60m со Текот на Еден Cat5e/6 LAN Кабел

DEN 4767.36

Количината на стоката
Това е достапна


ЛИНК-MI-LM-EW60-3 DIR 60m HDMI Ѕид Плоча Extender Со IR, да ја Прошири HDMI Сигнал 1080p До 60m со Текот на Еден Cat5e/6 Кабел
Вовед LM-EW60-3 DIR 60m HDMI Ѕид Плоча Extender која вклучува еден трансмитер и еден приемник, се протега HDMI сигнал 1080p до 60m со текот на една cat5e/6 кабел. Овој HDMI Ѕид Плоча Extender следниве Северно Американскиот Ѕид Плоча Стандард, модуларен дизајн, поддржува 3 D Видео и со IR Контрола. Производ Слика Модел Бр. : LM-EW60-3 DIR Тип на Производ : HDMI Ѕид Плоча Extender Карактеристики ♦ Секој сет вклучува еден трансмитер и еден приемник. ♦ Следниве Северно Американскиот ѕид плоча стандард. ♦ Модуларен дизајн. ♦ Use еден UTP кабел(cat5e/6) да се замени со HDMI кабел за да се постигне долго растојание за пренос,на UTP кабел следи стандардот на IEEE-568 B. ♦ Пренос на далечина достигнува и до 60meters под формат за видео од 1080 P. ♦ Авто-прилагодување на повратни информации,изедначување и да се засили. ♦ Сигнализација стапки до 2.25 Gbits во поддршка на 1080 P дисплеј. ♦ Со Инфрацрвен контрола сигнал минува низ функција. ♦ Поддршка на 3 D видео формат.
Панел Опис Конекција и Оперативни ♦ Поврзете го HDMI влез извор ( како што се HD-DVD/PS3/STB и сл.) во предавателот ♦ Поврзете еден Cat5e или Cat6 кабел и за излез од предавателот и текст на примачот ♦ Поврзете го HDMI излез ( како што се : HD-LCD/HD-DLP ) во приемникот ♦ се Поврзете на IR TX-кабелот во "IR TX" на испраќачот; Поврзете се на IR RX-Кабелот во "IR RX" на Примачот Жици Дијаграм Пакување Содржината ♦ Главен Uint. HDMI Ѕид Плоча Extender ♦ Оперативни Инструкции ♦ IR TX единица ( IR emitter Кабел ) ♦ IR RX единица ( IR Приемник Кабел ) ♦ 2 парчиња Адаптер DC 5 V 1А Пакување и Испорака

Клучни карактеристики

боја:
Велика БРИТАНИЈА приклучокот, НИ приклучокот, ЕУ приклучокот, АУ приклучок
Бренд Име:
ЛИНК-MI
Број На Модел На:
LM-EW60-3DIR
боја:
Бела
Материјал:
ЈП пластика
Интерфејс:
HDMI
Тип На Производ:
HDMI Ѕид Плоча Extender
Пренос на далечина:
60m со Текот на Еден Cat5e/6 Кабел
Видео Формат:
До 1080p, 3D Видео
Аудио формат:
DTS-HD Master Аудио, Dolby True-HD итн.
Сигнализација Стапки:
До 2.25 Gbits
Потрошувачка На Енергија:
3 Watts ( Max. )
Снабдување Тип:
на располагање

Слични производи во категоријата