• Неодамнешно
2.5 БАР МАПАТА сензор за HYUNDAI H100 2.5 TD H-1 МАТРИЦА 1.5 CRDi TERRACAN ПОРТЕР БИТИЕ 2.0 T 39200-42020 39200-27400 39200-42030

2.5 БАР МАПАТА сензор за HYUNDAI H100 2.5 TD H-1 МАТРИЦА 1.5 CRDi TERRACAN ПОРТЕР БИТИЕ 2.0 T 39200-42020 39200-27400 39200-42030

DEN 558.24

Количината на стоката
Това е достапна

Ако сте го добиле на стоки имаат проблеми со квалитетот, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе ви помогнат да се реши тоа.
Ние ги поддржуваме нашите клиенти да создадат свој бренд. Развојот на МАПАТА сензор (Колектор апсолутен притисок сензор).
In2014, со цел да се задоволат барањата на клиентите, за повисок квалитет на производите, FONAN се прошири повторно, преименувана sinya автомобилската електроника co. Многу авто одлуки промена авто делови средината на годината. Ова ги поставил темелите за подоцна FONAN 's технологија на производство раст. !!!!ВИ БЛАГОДАРИМЕ!!!!
Притисок Спектар 11-254kpa Напон 250-4750mv Иглички 4 игли Тип MAP сензор Гаранција 12 месеци Ftis автомобили OE број HYUNDAI 39200-42020 HYUNDAI 39200-27400 HYUNDAI 39200-42030 KIA 39200 27400 KIA 39200 42020 KIA 39200-42030 За HYUNDAI H100 Автобус (P) (1993/07 - 2004/10) За HYUNDAI H-1 / STAREX (1997/06 - /) За HYUNDAI H100 Кутија (1993/07 - 2004/12) За HYUNDAI H-1 Кутија (1997/10 - 2007/12) За HYUNDAI МАТРИЦА (ВО странска валута) (2001/06 - 2010/08) За HYUNDAI TERRACAN (HP) (2001/06 - 2006/12) За HYUNDAI H-1 Платформа/Шасија (2000/06 - 2005/10) За HYUNDAI ПОРТЕР Автобус (1994/07 - 2004/04) За HYUNDAI ПОРТЕР Пикап (1994/07 - 2004/04) За HYUNDAI ПОРТЕР Кутија (1994/07 - 2004/04) За HYUNDAI ПОРТЕР Кутија (2004/05 - /) За HYUNDAI H100 Платформа/Шасија (1993/07 - 1997/12) За HYUNDAI GENESIS Coupe (2008/01 - /) За HYUNDAI H100 Платформа/Шасија (2004/01 - /) За KIA PREGIO Кутија (ТБ) (1997/10 - /) За KIA CERATO Салон (LD) (2004/04 - /) За KIA CERATO (LD) (2004/03 - /) За KIA K2500 (SD) (2003/01 - /)
Економски Пост Кина Пост Слободни 20-40 дена Бизнис/Брзо Post DHL / ТНТ / Федекс / UPS-от, Контактирајте со нас 7-20 дена
FONAN е sinya автомобилската електроника co.
Во 2008 година, FONAN електроника фабрика е основана.
П) Дали ви треба каталог?
Да , имаме производ каталог и ние обично го ажурирате, многу нови производи се развиени. Ние обично го добивате нашиот партнери' барање, прилагодено боја, форма, големина на пакување итн.
П) Може да понуди најдобри цени?
Да, ние би сакале да им понудиме на нашите клиенти со најдобри цени, бидејќи ние сме фабрика, ние може да го контролира оригиналната цена. Во помеѓу години, Г-дин Лиу е комуникација со меѓународно познати претпријатија на авто-делови. FONAN беше основана како бренд.
П) можам Да ја посетите вашата фабрика?
Тоа е наше задоволство, доколку сакате да ја посетите нашата фабрика во Кина, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе го избере до нашата фабрика од аеродром или хотел.

Клучни карактеристики

Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Резолуција:
39200-42020
Бренд Име:
FONAN
Стил:
Varistor Тип
Повторливост:
9490930503
Чувствителност:
Во 99%
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Hysteresis:
39200 27400 39200 42020
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
линеарна:
39200-42030 39200-42030
Мерен Опсег:
39200-27400
Тип:
Цела Апсолутен Сензор За Притисок
Автомобил Направи:
hyundai kia
OE БР.:
39200-42020 39200-27400 39200-42030
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина
сертификација:
ISO9001
FONAN Бр.:
ФА-Y056
Гаранција:
12 месеци
квалитет:
100%тестирано
главниот пазар :
EU
Други Не.:
9490930502

Слични производи во категоријата