• Неодамнешно
EGR Диференцијални Притисок Сензор За ШКОДА OCTAVIA 2.0 TDI 1.6 TDI ROOMSTER 1.4 1.9 TDI FABIA ROOMSTER ВРВЕН YETI ВРВЕН

EGR Диференцијални Притисок Сензор За ШКОДА OCTAVIA 2.0 TDI 1.6 TDI ROOMSTER 1.4 1.9 TDI FABIA ROOMSTER ВРВЕН YETI ВРВЕН

DEN 624.96

Количината на стоката
Това е достапна


П) Може да понуди најдобри цени?
Да, ние би сакале да им понудиме на нашите клиенти со најдобри цени, бидејќи ние сме фабрика, ние може да го контролира оригиналната цена. Многу авто одлуки промена авто делови средината на годината.
П) Може да се прифати прилагодени производи и прилагодени пакување?
Се разбира.
П) Што за квалитет проблем?
Нашите производи се неопходни за да се испита тоа строго пред да ја напушти фабриката. Ова ги поставил темелите за подоцна FONAN 's технологија на производство раст.
In2014, со цел да се задоволат барањата на клиентите, за повисок квалитет на производите, FONAN се прошири повторно, преименувана sinya автомобилската електроника co. !!!!ВИ БЛАГОДАРИМЕ!!!!
-20-108kpa
Ftis автомобили OE број СЕДИШТЕ 076 906 051 Б "ШКОДА" 1 K0 131 552 L "ШКОДА" 1 K0 131 552 М "ШКОДА" 076 906 051 Б "ФОЛКСВАГЕН" 076 906 051 Б
За АУДИ А3 (8 P1) (2003/05 - 2012/08) За АУДИ А3 Sportback (8 PA) (2004/09 - 2013/03) За AUDI TT (8 J3) (2006/08 - 2014/06) За AUDI TT Roadster (8 J9) (2007/03 - 2014/06) За АУДИ А3 Кабриолет (8 P7) (2008/04 - 2013/05) За AUDI Q3 (8 U) (2011/06 - /) За SEAT ALTEA (5 P1) (2004/03 - /) За СЕДИШТЕ ЛЕОН (1 P1) (2005/05 - 2012/12) За SEAT ALTEA XL (5 P5, 5 P8) (2006/10 - /) За SEAT ALHAMBRA (710, 711) (2010/06 - /) За "ШКОДА" OCTAVIA (1 Z3) (2004/02 - 2013/06) За "ШКОДА" OCTAVIA Combi (1 Z5) (2004/02 - 2013/06) За "ШКОДА" ROOMSTER (5 J) (2006/03 - /) За "ШКОДА" FABIA (2006/12 - 2014/12) За "ШКОДА" FABIA Combi (2007/10 - 2014/12) За "ШКОДА" ROOMSTER Praktik (5 J) (2007/03 - /) За "ШКОДА" ВРВЕН (3 T4) (2008/03 - 2015/05) За "ШКОДА" ЈЕТИ (5 L) (2009/05 - /) За "ШКОДА" ВРВЕН Имот (3 T5) (2009/10 - 2015/05) За "ФОЛКСВАГЕН" MULTIVAN V (7 HM, 7 HN, 7 HF, 7 EF, 7 EM, 7 EN) (2003/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" ТРАНСПОРТЕРОТ V Платформа/Шасија (7 JD, 7 JE, 7 JL, 7 JY, 7 JZ, 7 FD (2003/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" ТРАНСПОРТЕРОТ V Кутија (7 HA, 7 HH, 7 EA, 7 EH) (2003/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" ТРАНСПОРТЕРОТ V Автобус (7 HB, 7 HJ, 7 EB, 7 EJ, 7 EF) (2003/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" CADDY III Кутија (2 KA, 2 KH, 2 CA, "2 CH) (2004/03 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" CADDY III Имот (2 KB, 2 KJ, 2 CB, 2 CJ) (2004/03 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT (3 C2) (2005/03 - 2010/11) За "ФОЛКСВАГЕН" JETTA III (1 K2) (2005/08 - 2010/10) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT Variant (3 C5) (2005/08 - 2011/10) За "ФОЛКСВАГЕН" CRAFTER 30-35 Автобус (2 E_) (2006/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" CRAFTER 30-50 Кутија (2 E_) (2006/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" CRAFTER 30-50 Платформа/Шасија (2 F_) (2006/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" TIGUAN (5 N_) (2007/09 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT CC (357) (2008/05 - 2012/01) За "ФОЛКСВАГЕН" SCIROCCO (137, 138) (2008/05 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" GOLF VI (5 K1) (2008/10 - 2013/11) За "ФОЛКСВАГЕН" GOLF VI Варијанта (AJ5) (2009/07 - 2013/07) За "ФОЛКСВАГЕН" SHARAN (7 N1, 7 N2) (2010/05 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" AMAROK (2 H_, S1 B) (2010/09 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT (362) (2010/08 - 2014/12) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT Variant (365) (2010/08 - 2014/12) За "ФОЛКСВАГЕН" JETTA IV (162, 163) (2010/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" GOLF VI Кабриолет (517) (2011/03 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" БУБА (5 C1) (2011/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN (1 T3) (2010/05 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" БУБА Кабриолет (5 C7) (2011/12 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT ALLTRACK (365) (2012/01 - 2014/12)
Економски Пост Кина Пост Слободни 20-40 дена Бизнис/Брзо Post DHL / ТНТ / Федекс / UPS-от, Контактирајте со нас 7-20 дена
FONAN е sinya автомобилската електроника co.

Клучни карактеристики

Тип:
Издувните Притисок Сензор
Hysteresis:
076 906 051 Б
Бренд Име:
FONAN
Стил:
Varistor Тип
Чувствителност:
Во 99%
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
1K0 131 552 L
Резолуција:
076 906 051 Б
линеарна:
1K0 131 552 M
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Повторливост:
076 906 051 Б
Тип:
Издувен Гас Диференцијални Притисок Сензор
Автомобил Направи:
AUDI СЕДИШТЕ, ШКОДА ФОЛКСВАГЕН
OE БР.:
076906051B
Други Не.:
1K0131552L 1K0131552M
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина
сертификација:
ISO9001
FONAN Бр.:
ФА-Y082
Гаранција:
12 месеци
квалитет:
100%тестирано
главниот пазар :
EU

Слични производи во категоријата