• Неодамнешно
Тестирани на Издувните гасови, СОПИРАЧКИ Диференцијални Притисок Сензор за ФОЛКСВАГЕН MULTIVAN V ТРАНСПОРТЕРОТ V CADDY III PASSAT JETTA CRAFTER 076906051B

Тестирани на Издувните гасови, СОПИРАЧКИ Диференцијални Притисок Сензор за ФОЛКСВАГЕН MULTIVAN V ТРАНСПОРТЕРОТ V CADDY III

DEN 624.96

Количината на стоката
Това е достапна


П) Што за квалитет проблем?
Нашите производи се неопходни за да се испита тоа строго пред да ја напушти фабриката.
П) Е фабриката?
Да, ние сме фабрика, ние производство авто сензори за себе. E спецификации
!!!!!МНОГУ ВАЖНО!!!!
Пред ставање на ред за оваа содржина, МОРА да се ПОТВРДИ ДЕКА ОВОЈ ДЕЛ ЌЕ се ВКЛОПИ во ВАШИОТ VEHCILE! Употреба на производителот дел број наведени погоре и се поклопува со вашиот постоечки авто дел или контактирајте со вашиот продавач со овој дел број корисна.
Зошто треба да го користите FONAN сензори
- Висок квалитет на производство
- Се обезбедат оптимални перформанси
- Точно тестирани & одобрени
- Се исполнат O.
П) Дали ви треба каталог?
Да , имаме производ каталог и ние обично го ажурирате, многу нови производи се развиени.
П) Може да се прифати прилагодени производи и прилагодени пакување?
Се разбира. FONAN беше основана како бренд. !!!!ВИ БЛАГОДАРИМЕ!!!!
-20-108kpa
Ftis автомобили OE број СЕДИШТЕ 076 906 051 Б "ШКОДА" 1 K0 131 552 L "ШКОДА" 1 K0 131 552 М "ШКОДА" 076 906 051 Б "ФОЛКСВАГЕН" 076 906 051 Б
За АУДИ А3 (8 P1) (2003/05 - 2012/08) За АУДИ А3 Sportback (8 PA) (2004/09 - 2013/03) За AUDI TT (8 J3) (2006/08 - 2014/06) За AUDI TT Roadster (8 J9) (2007/03 - 2014/06) За АУДИ А3 Кабриолет (8 P7) (2008/04 - 2013/05) За AUDI Q3 (8 U) (2011/06 - /) За SEAT ALTEA (5 P1) (2004/03 - /) За СЕДИШТЕ ЛЕОН (1 P1) (2005/05 - 2012/12) За SEAT ALTEA XL (5 P5, 5 P8) (2006/10 - /) За SEAT ALHAMBRA (710, 711) (2010/06 - /) За "ШКОДА" OCTAVIA (1 Z3) (2004/02 - 2013/06) За "ШКОДА" OCTAVIA Combi (1 Z5) (2004/02 - 2013/06) За "ШКОДА" ROOMSTER (5 J) (2006/03 - /) За "ШКОДА" FABIA (2006/12 - 2014/12) За "ШКОДА" FABIA Combi (2007/10 - 2014/12) За "ШКОДА" ROOMSTER Praktik (5 J) (2007/03 - /) За "ШКОДА" ВРВЕН (3 T4) (2008/03 - 2015/05) За "ШКОДА" ЈЕТИ (5 L) (2009/05 - /) За "ШКОДА" ВРВЕН Имот (3 T5) (2009/10 - 2015/05) За "ФОЛКСВАГЕН" MULTIVAN V (7 HM, 7 HN, 7 HF, 7 EF, 7 EM, 7 EN) (2003/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" ТРАНСПОРТЕРОТ V Платформа/Шасија (7 JD, 7 JE, 7 JL, 7 JY, 7 JZ, 7 FD (2003/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" ТРАНСПОРТЕРОТ V Кутија (7 HA, 7 HH, 7 EA, 7 EH) (2003/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" ТРАНСПОРТЕРОТ V Автобус (7 HB, 7 HJ, 7 EB, 7 EJ, 7 EF) (2003/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" CADDY III Кутија (2 KA, 2 KH, 2 CA, "2 CH) (2004/03 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" CADDY III Имот (2 KB, 2 KJ, 2 CB, 2 CJ) (2004/03 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT (3 C2) (2005/03 - 2010/11) За "ФОЛКСВАГЕН" JETTA III (1 K2) (2005/08 - 2010/10) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT Variant (3 C5) (2005/08 - 2011/10) За "ФОЛКСВАГЕН" CRAFTER 30-35 Автобус (2 E_) (2006/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" CRAFTER 30-50 Кутија (2 E_) (2006/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" CRAFTER 30-50 Платформа/Шасија (2 F_) (2006/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" TIGUAN (5 N_) (2007/09 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT CC (357) (2008/05 - 2012/01) За "ФОЛКСВАГЕН" SCIROCCO (137, 138) (2008/05 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" GOLF VI (5 K1) (2008/10 - 2013/11) За "ФОЛКСВАГЕН" GOLF VI Варијанта (AJ5) (2009/07 - 2013/07) За "ФОЛКСВАГЕН" SHARAN (7 N1, 7 N2) (2010/05 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" AMAROK (2 H_, S1 B) (2010/09 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT (362) (2010/08 - 2014/12) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT Variant (365) (2010/08 - 2014/12) За "ФОЛКСВАГЕН" JETTA IV (162, 163) (2010/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" GOLF VI Кабриолет (517) (2011/03 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" БУБА (5 C1) (2011/04 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN (1 T3) (2010/05 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" БУБА Кабриолет (5 C7) (2011/12 - /) За "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT ALLTRACK (365) (2012/01 - 2014/12)
Економски Пост Кина Пост Слободни 20-40 дена Бизнис/Брзо Post DHL / ТНТ / Федекс / UPS-от, Контактирајте со нас 7-20 дена
FONAN е sinya автомобилската електроника co.

Клучни карактеристики

Тип:
Издувните Притисок Сензор
Hysteresis:
076 906 051 Б
Бренд Име:
FONAN
Стил:
Varistor Тип
Чувствителност:
Во 99%
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
1K0 131 552 L
Резолуција:
076 906 051 Б
линеарна:
1K0 131 552 M
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Повторливост:
076 906 051 Б
Тип:
Издувен Гас Диференцијални Притисок Сензор
Автомобил Направи:
AUDI СЕДИШТЕ, ШКОДА ФОЛКСВАГЕН
OE БР.:
076906051B
Други Не.:
1K0131552L 1K0131552M
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина
сертификација:
ISO9001
FONAN Бр.:
ФА-Y082
Гаранција:
12 месеци
квалитет:
100%тестирано
главниот пазар :
EU

Слични производи во категоријата