• Неодамнешно
Преносива Безжична Bluetooth Колона Звучници Стерео Subwoofer Поддршка USB Звук Кутија ТФ FM Радио со Микрофон со Двојна Бас Звучник

Преносива Безжична Bluetooth Колона Звучници Стерео Subwoofer Поддршка USB Звук Кутија ТФ FM Радио со Микрофон со Двојна Бас

DEN 790.08

Количината на стоката
Това е достапна


Карактеристики :
1. Модата на резолуцијата изглед, популарниот смисла линии. Две 4 ohm 3 W говорникот со
полн опсег јазик , и е опремен со моќен бас дијафрагмата , независно од
говорникот празнина, совршен толкување на сите видови на музика, погоден за сите видови народ
за да купите музика, прекрасен звук, лесно да се носат. 2. Bluetooth безжична трансмисија, да се реши вообичаените долга жица кабел кратко, неволја! Безжични, како, каде да се стави каде што е поставен. 3. Можете да одговорите на телефон, поврзете телефонот користејќи Bluetooth звучници со микрофон, можете лесно да го користите, нула зрачење, телото добро. 4. Со FM радио функција, користете многу погодно. 5. Може да plug ТФ-картичка и У диск MP3 плеер за да пуштате музика.
6. Појавата на нови, ABS пластика + железо мрежа + силикони мат производ , совршен кастинг,
текстура вонредни мода. Поддршка за iapd, за ipad2, за нови и за ipad, за ipad
мини, за iphone и за Samsung, за htc, на мотоцикл, за Nokia и други Bluetooth телефони
и голем број на компјутери и други уреди со Bluetooth безжична пренос на аудио!
Спецификации :
1.Карактеристики : Bluetooth конективност, ТФ-картичка, У диск, FM радио, звучникот, надворешни MP3, компјутери и други аудио производи. Вграден-во 1800 MA батеријата.
2.Bluetooth : Jianrong Најновите програма
3.Говорникот Спецификации : Dual јазик 40mm 4Ω3 W * 2, со бас дијафрагмата, стерео
4.Осетливост на : ≤1%
5.SNR : ≥85db
6.Номинална моќност : 3 W*2
7.Пренос на далечина : 10 метри
8.Капацитетот на батеријата : 1800 м-р
9.Номинална напон : DC 5 V
10.Bluetooth телефон : Да
11.Надворешната ЛИНИЈА ВО Звучник : Да
12.ТФ-картичка функција : Да
13.У диск функција : Да
14.FM радио функција : Да
15.Време на полнење : 3-5 часа
16.Играње време : 3-8 часа
Пакет листата :
1 x Bluetooth звучник
1 x USB кабел
Answer : ___________________________ Note : Оваа цена не вклучува мало пакување,ако треба мало пакет,треба да платат дополнителна такса.Ви благодариме за вашето разбирање.

Клучни карактеристики

Поддршка СТАН:
No
комуникација:
Безжичната
Поддршка Apt-x:
No
Фреквентен Опсег:
100Hz-20KHz
Интелигентни Личен Асистент:
Никој
Далечинска Контрола:
No
Материјал:
Пластични
Говорникот Структура:
Запечатени
Репродукција Функција:
MP3,Радио
Поддршка За Мемориска Картичка:
Yes
Број На Модел На:
SC208
Аудио Излез:
Dual
Говорникот Класификација:
Woofer
Звучник Тип:
Преносни
екран:
No
AirPlay:
No
Гласовна Контрола:
No
Канали:
3 (2.1)
Батеријата:
Yes
Кабинетот Материјал:
Пластични
Водоотпорен:
No
Излезна Моќност:
3W
Извор На Енергија:
Батерија,DC
PMPO:
3W
Интерфејс Тип:
USB
Функција:
Никој
Безжична Тип:
Bluetooth
Parlantes bluetooth:
bluetooth звучник
За:
smart телефон,таблет компјутер,лаптоп
дизајн:
Стилски, Преносни
Интерфејс:
USB / ТФ-картичка слот , 3.5 мм ПОМОШЕН
Вграден Микрофон:
Да Subwoofer Caixa Де Км
Материјал:
ABS пластика + железо мрежа + силикони мат
Bluetooth приемник Feature1:
Музика со Звук Кутија за Мобилен Телефон
Bluetooth feature2:
Говорници Bluetooth за лаптоп
Безжичен звучник feature3:
Altavoces bluetooth
Употреба:
Пренослив Аудио Плеер, Мобилен Телефон, Караоке Играч, Компјутер, Фаза

Слични производи во категоријата