• Неодамнешно
  • -11 %
Долги Микро Далечински Switch 3.3 v 3.7 v 4.2 4.5 v v 6v 7.4 v 9v 12v 14v 16v Заштеда на Енергија Далечински Прекинувачи Вечера Мини RF Receiv

Долги Микро Далечински Switch 3.3 v 3.7 v 4.2 4.5 v v 6v 7.4 v 9v 12v 14v 16v Заштеда на Енергија Далечински Прекинувачи Вечера

DEN 555.00
DEN 624.00

Количината на стоката
Това е достапна

Standby / Quiescent струја : 0.5 м/H Долги 100-1000m примачот е Заштеда на Енергија САМО 0,5 м-р Quiescent / Тековниот Режим на Внесување Енергија Излезна Енергија , како што се Внесување DC5 V потоа Излез DC5 V Широк работен напон спектар , Ултра Мини големина , Учење Точка на примачот да се појавување на испраќачот, Супер-heterodyne приемник модул примање на осетливоста е висока , анти-мешање перформанси е добро . па со comnon предавателот ќе биде многу подолг опсег 1. Работен Напон : DC3.3 V-DC18 V (DC3.3 V 3.7 V 4.2 V 5 V 6 V 7.4 V 9 V 12 V 14 V 16 V 18 V Сите се ок ) 2. Макс Оптоварување : 1 A (имаат подобар оптоварување помалку од 700ma(0.7 A)) 3. Работна Фреквенција : 433.92 MHz Режим на Quiescent струја : 0.5 м/H Работат на струјата : 7ma /H 4. Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0.2 MHz 5. Работна температура : -20'C- +80'C 6. Примање на Чувствителност : ≥-114d Bm 7. Излез Држава : Текст DC3.3 V-DC18 V Излез DC3.3 V-DC18 V 8. Модулација на Владата : амплитудата модулација (СУМ) 9 : Големина : 17mm×10.5 mm×4.2 mm (L×W×H) Мини Големина 10. Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Еден-1 Button -Притиснете го копчето е ВКЛУЧЕНО .Ослободете го вашиот прст на копчето се ИСКЛУЧУВА за да се Префрлате-1 Копче - Притиснете едно копче за едно време е ЗА .притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО Latched2 КопчеПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете го Копчето Б, Примачот е ИСКЛУЧУВАЊЕ на Известување : Тоа е микро приемник, пред купувањето, ве молиме мерка на вашиот товар точно работен напон и струја првиот Предавателот Работа на Далечина : 100-1000m Предавателот употреба : DC9 V Батеријата

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
MOS01-PS+3000ONOFF
Далечински Растојание:
100-1000m
Бренд Име:
YurKuong
Карактеристики:
Мини Големина На Штедење На Енергија На Долга Дистанца
Гаранција:
1
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
сертификација:
CCC

Слични производи во категоријата