• Неодамнешно
Оптички ротари енкодер 1000 пулсот 1000 линии AB две-фаза 5-24V+ Бесплатно најлон спојка

Оптички ротари енкодер 1000 пулсот 1000 линии AB две-фаза 5-24V+ Бесплатно најлон спојка

DEN 1825.92

Количината на стоката
Това е достапна

Шупливи вратило фотоелектрически ротари енкодер ZKP3808 1024 пулсот 1024 линија ABZ три-фаза 5-24 V

Клучни карактеристики

Напон:
NPN output, Voltage output, Complementary output
Тип На Објект:
Прекинувачи
Материјал:
Легура
сертификација:
CE,CCC
Број На Модел На:
ZKP3808
Гаранција:
/
Карактеристики:
1024 пулсот 1024 линија ABZ три-фаза 5-24V
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Линија Должина:
1.5 метри.ако ви треба други должина, ве молиме контактирајте со нас.
Излез:
NPN отворен колекторски / Компензира едни од други излез/излезниот Напон
Работен напон:
DC5-24V
Тековната Потрошувачка:
е помало или еднакво на 80mA
Оптоварување тековната:
40MA
Највисока фреквенција одговор:
300KHZ

Слични производи во категоријата