• Неодамнешно
  • -10 %
RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 12V 1CH Приемник & Предавателот 10A Излез Државата се Прилагоди за да се Префрлате /Еден/Latched

RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 12V 1CH Приемник & Предавателот 10A Излез Државата се Прилагоди за да се Префрлате

DEN 737.00
DEN 818.88

Количината на стоката
Това е достапна

Учење и отстранување метод :
1.
Висок Квалитет DC12 V Мини 1 CH Безжичниот Далечински Управувач Прекинувачи со Приемник Модул 315/433mhz
Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls остави порака во рамките на својата цел, ви благодариме!
Спецификација :
1. Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : DC 12 V Реле : 10 A/250 V AC, 10 A/125 V AC, 10 A/30 V DC, 10 A/28 V DC Чувствителност : -105 d Bm Оперативни Температура : -40'C ~ +80'C Големина : 35 mm x 32 mm x 17 милиметри Излез начин : Бутване/ Авто-заклучување/ Интер-lock е прилагоден да Работи/излез начин : Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување Притиснете едно копче работи/НА, притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер, индикаторот трепка два пати и се исклучува. Delete remote control метод : Чувајте притискање на учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани. За да се префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА, притиснете на истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА, олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315 MHz или 433 MHz (Default 315 MHz) Напојување : 1 X12 V-23 A батерија (НЕ се вклучени) 2. (1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер.
Пакет се Вклучени : 3 x Приемникот 1 x Предавателот
. (1 channel switch(приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател). Предавателот Канал : 2 CH Далечински Управувач Растојание : 0-50m (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша, тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки. Притиснете го копчето за учење копчето за едно време, на индикатор светлото филтерот за да го исклучите.

Клучни карактеристики

боја:
DC12V Мини 315MHZ, DC12V Мини 433mhz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
сертификација:
CE,CCC
Далечински Растојание:
0-50 метри
Гаранција:
Нови
Карактеристики:
DC12V Мини
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
SKU7011

Слични производи во категоријата