• Неодамнешно
DIY 3 d позадина дрвени шарени ѕид налепница лепило модел на меки пакет троседот ТВ поставување седи соба украсување

DIY 3 d позадина дрвени шарени ѕид налепница лепило модел на меки пакет троседот ТВ поставување седи соба украсување

DEN 576.00

Количината на стоката
Това е достапна


Производ : DIY 3 d позадина дрвени шарени ѕид налепница лепило модел на меки пакет троседот ТВ поставување седи соба украсување
Големина : 60x70 cm
Статус : Сосема Нов и висок квалитет
Модел : 3 D Налепница
Стил : Модерна
Класификација : За На Ѕид,Мебел Налепници,Кат Налепници,За Плочка,
Сценарија : Ѕид
Е прилагодено : Да
3 D е нова еластична ѕид декорација материјали, со ЈП пена како главен материјал, преку прецизност калапи процес во лист, како ѕид со природни зрна ефект налепници. Во споредба со традиционалните културни, 3 D еластичен материјал лесен, лесно да го инсталирате, можете лесно може да се намали (ножици и комунални ножеви може да биде), производот доаѓа со заболување на паста случаен избор, браник пена материјал, водоотпорен (не се плаши од вода потопување), мирис за слободни средина, но исто така има природна текстура, реален ефект.
Карактеристики :
1. Три-димензионални декоративни мека пена, анти-судир на детето, се грижи за вашето семејство, сигурна
2. Безбедност и заштита на животната средина, не-токсични мирис-бесплатно, погоден за семејството безбедно дома простор
3. Lifelike, природни шема ефект, едноставен и модерен стил
4. Бесплатни DIY, лесно самолепливи дизајн, инсталација, секојдневен колаж, произволно намали
5. Во споредба позадина подобро намалување на шумот ефект
Инсталација методи : Ставете површината се чисти со лепенка, како што се : дрво површина, стаклена површина, без прашина ѕид, го погоди дното на ѕидот китови и така натаму.
Ставете : задниот поклопец искината хартија пејст на помошни алатки : ножици, алатка нож.

Клучни карактеристики

Димензии:
1pcs, 5pcs, 20pcs
Бренд Име:
DINGJI
Функција:
Водоотпорен,Влага-Доказ
Употреба:
Постелнината Соба
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Отпорен На Вода,Екстра Дебели,Самолепливи,Животната Средина Пријателски
Стил:
Модерна
Винил Тапет Тип:
Хартија Назад Винил Позадини
Шема:
Цврста
Површински Третман:
Врежана
Тип:
Винил Позадини
Материјал:
Дрво влакна позадина
Употреба:
Трговија,Забава,Апарати За Домаќинство

Слични производи во категоријата