• Неодамнешно
  • -46 %
Сопствена Позадина Мурали Зелена Трева Фудбал Областа Позадина За Дневна Соба и Спалната соба Ѕидови 3D Mural Ѕид Оркестарот Модерна Покривање на Ѕид

Сопствена Позадина Мурали Зелена Трева Фудбал Областа Позадина За Дневна Соба и Спалната соба Ѕидови 3D Mural Ѕид Оркестарот

DEN 510.00
DEN 945.12

Количината на стоката
Това е достапна


Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : ми треба 1 сет на mural позадината, големината е 3m ширина и 2. Ве молиме додадете екстра 0. Мора да се знаат и сите детали пред купување на производи. Откако ќе ја добиете вашата потврди големина и материјал, ќе се даде приоритет на испорака.
Ако го напишете вашиот омилен материјал и точни ѕид големина под цел или остави ми порака во времето. Руски пријатели, ве Молиме испратете ни го вашето целосно име и презиме ; Бразилецот пријател, ве молиме испратете ни го вашиот CPF број . И кора исклучите се преклопуваат делови Пример :
Слика илустрира : се Подготват потребните алатки : Лепак,Четка,Ролери,Scraper,Владетел,Нож,крпа/Сунѓерот Чистење на ѕидот и бидете сигурни дека вашиот ѕид чиста и рамна. Водоотпорен Свила Платно
3. Како да се цел тоа ?
Ве молиме место со цел да се однесува на следниве пресметка метод : На пример, Вашиот ѕид од висина од 2,5 метри, ширина е 3 метри. Четка на лепило на грбот на секој панел на позадината и марк цел на нив. : MU1033
Стил : Модерна едноставен стил
Боја : Како на сликата
5 Материјал достапни : Водоотпорен Платно (Основен материјал) / 3 D Врежана / Кожа Шема / Слама текстура / Водоотпорен Свила Платно
Употреба : Livingroom/ постелнина соба/ Студија/ Свадба Куќа/ Детска соба/ КТВ/ Лента
Земете На Гласачките Места :
Тоа е еден вид на Обичај mural позадина, Ние мора да произведуваат според вашиот ѕид точна големина (Висина и Ширина). Површина : (2. Кога pasting втората панел, да се биде внимателен за да одговара на моделот на wallpaper.
Ако не се обезбедени ни вашите детали обичај големина и материјал под цел во рок од 24 часа, ние ќе произведе основен материјал "Водоотпорен Платно" и следниве стандардната големина. Имитација На Кожа
Крои Метод : Таму е околу 1-2 сантиметар преклопуваат дел. Во меѓувреме марка на вашиот ѕид детаљ ширина & висина под цел. Користете scraper да се направи позадина станот. Според ширината на секој панел на тапет,обележете го вертикални линии на ѕидот. Ви благодариме!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
16 стандардна големина се достапни : available :
1 квадратен метар = 140cm(W) x 70.

Клучни карактеристики

Димензии:
1 M2
Број На Модел На:
MU1033
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Бренд Име:
jiadou
is_customized:
Yes
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Површински Третман:
Печатени
Тип:
Текстилни Позадини
Стил:
Модерна
Материјал:
Растенијата
Шема:
Фудбалски Терен

Слични производи во категоријата