• Неодамнешно
  • -10 %
MR200 Дигитална Површина Грубост Тестер со SD мемориска картичка

MR200 Дигитална Површина Грубост Тестер со SD мемориска картичка

DEN 51840.00
DEN 57600.00

Количината на стоката
Това е достапна

Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата, Или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.
Испорака Детали Ние Брод на Worldide, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 работен ден Плаќање Ние accpet Alipay и Paypal, Кредитни картички, Пари Booker, T/T, Western Union,тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.Product Overview На MR200 површини грубост мерен инструмент е погоден за продавница кат употреба и мобилни мерка за потребата од мали рачни инструмент, таа едноставна операција, функција вкупно мерка брзо, точноста и стабилноста, да ги преземе погодност. Вграден bluetooth модул, може да биде поврзан со bluetooth печатач за да печатите сите параметри и графикони; Вграден во Микро-USB конекторот, може да се поврзете со КОМПЈУТЕР преку Datapro Софтвер за анализирање и управување со тестови резултати.Инструмент Карактеристики 28 параметри :Ра, Rq, Rz, Rt, Rp, Rv, РС, RSm, Rz(JIS), Ry(JIS), RSk, R3z, Rmax, RPc, Rmr, Rku, Ra, Rq, Рк, Ry, Рк, Rpk, Rvk, Mr1, Mr2, А1, А2, V0; Донесе 320um висока accurancy inductance пикап; Четири филтрирање методи на РК, PC-РК, ГАУС и Г-Стр; Компатибилен со четири стандардите на ISO, DIN, ANSI и JIS; Донесува 2,7 инчи ,128×64 точка OLED дисплеј, не треба светлото, прикажува сите parmeters и графикони; DSP чип се користи за контрола и процесот на податоци со голема брзина и ниска powerconsumption; Може да се сместат 20 групи на мерки резултати; Надворешни SD картичка може да се прошири за масовно складирање податоци. Изгради-во складирање може да се запаметат 20 поставува на целосни мерни податоци. Надворешни SD Картичка може да складираат огромни количества на податоци. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите елементи најчесто поставувани ПРАШАЊА П : дали постои Следење на Број за мојот објект? О : Доколку сакате парцела за да се следи , ве молиме изберете Кина пост воздух mail, Сингапур пост, или Изразуваат П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет? A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ, ве молиме проверете тоа, ви Благодариме ! П : јас сум препродавач, јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена? О : Доколку сакате да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!.

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
MR200
is_customized:
Yes
Земање на примероци должина(lr):
0.25,0.8,2,5 mm
Филтер :
РК,PC-РК,Гаус,Д-P
Тип:
Површина Грубост Тестер
Точноста:
Помалку од +/-10%
Повторливост :
Помалку than6%
Земја на потекло:
CN

Слични производи во категоријата