• Неодамнешно
1PCS Нови VariCore DB18650-25 2500mah литиум батерија 18650 3.7 v моќ електронска цигара батерии 20a издувните слободни шопинг

1PCS Нови VariCore DB18650-25 2500mah литиум батерија 18650 3.7 v моќ електронска цигара батерии 20a издувните слободни шопинг

DEN 417.60

Количината на стоката
Това е достапна

1 PCS Нови Vari Core DB18650-25 2500mah литиум батерија детали за Производот : Потекло : Јужна Кореја Модел : DB18650-25 Стандарден капацитет : 2500 mah Стандарден напон : 3.6 V Празнење критичниот напон : 2.5 v Одржлив испуштање струја : 20a Употреба : електрични алатки, електрични возила, индустриски, јуни, цивилни опрема, и други електронски цигари Карактеристики : 1. "Висок капацитет, со мали димензии, мала тежина 2. Напон на испуштање на стабилна 3. Стапка на континуирано испуштање на високо - внатрешниот отпор 5. Загадување, долг живот циклус Вистински шут слики :

Клучни карактеристики

Батеријата Број:
1pcs
Големина:
18650
Поставете Тип:
Само Батерии
Бренд Име:
VariCore
Тип:
Li-Ion
Замена На Батеријата:
No
Номиналниот Капацитет:
2500mAh
Број На Модел На:
DB18650-25
Земјата на Оригиналната:
Кореја
Постојан напон:
4.2 V
Испуштање Напон:
2.5 v
Одржлив испуштање струја:
20A
Стандарден Напон:
3.6 v
Тежина:
47.0 g
Макс пулсот испуштање струја:
30A
Замена На Батеријата:
No

Слични производи во категоријата