• Неодамнешно
  • -5 %
1/4 BSPP Женски Целосна Пристаништа Еден Начин Воздух, Вода, Масло Проверете Вентил Пакет на 5

1/4 BSPP Женски Целосна Пристаништа Еден Начин Воздух, Вода, Масло Проверете Вентил Пакет на 5

DEN 454.00
DEN 477.60

Количината на стоката
Това е достапна


Функција :
1/4" BSPP Женски Целосна Пристаништа Еден Начин Воздух Проверете Вентил
Одговара за премин на водата, воздухот, масло и некои други хемиски медиуми
Главно се користи за котел и притисок брод, нафта, хемиската индустрија, бродоградба, фармацевтски, металургија, машини, храна и други индустрии.
Течност : Воздух
Порт Големина : 1/4"
Оперативен Притисок : 0-10kgf/cm2
Температурата На Работа Опсег : 0-70°C
Материјал : Позлата Солидна Месинг
Печат : NBR
Должина : 39mm
Тежина : 180g
Пакет се вклучени :
5 x Воздух Проверете Вентил

Клучни карактеристики

Тип:
Приклучоци
Број На Модел На:
GH2516

Слични производи во категоријата