• Неодамнешно
SWT-NS600D Пластични Заварчик Заварување Пиштол за Пластика Истиснување Заварчик Рака Екструдер

SWT-NS600D Пластични Заварчик Заварување Пиштол за Пластика Истиснување Заварчик Рака Екструдер

DEN 74400.00

Количината на стоката
Това е достапна


Пластични Заварчик Заварување Пиштол За Пластика Истиснување Заварчик Рака Екструдер Опис На Производот
Рака Екструдер се користи за weldng се PE,PP,PVC,PVDF и така натаму.Оваа алатка е од мала тежина,стабилни перформанси,
удобен операција,голем износ истиснување и висока ефикасност,предноста е за заварување тесен јаз и аглите каде што не е лесно да се постигне.
Напон
220 V и ± 5%
Фреквенција
50/60 Hz
Extruding Моќ(Metabo мотор)
800 W
Топол Воздух Моќ
3400 W
Заварување Род Топлинска Моќ
800 W
Воздухот Temp
20-600°c Прилагодливи
Extruding Temp
200-300°c Прилагодливи
Заварување Брзина
2.0-2.5 Kg/h
Заварување Род КОЛ
3.0 mm-4.0 mm
Тежина
7.0 Kg
Modle
SWT-NS600 D
Карактеристики :
1)две независни системи за греење за подобро греење перформанси и подолг живот.
2)светло и лесно да се справи.
3)се достапни во различни видови на заварување споеви со различни заварување чевли.
4)со контрола на кутија за да ја прилагодите temperture и заштита на електричен мотор. Производ Слики
Детални Слики
Примена
Нашите Услуги
1.Да се осигураме дека нашите производи квалитет и превозот стандарди ги задоволи вашите барања.
2.ОЕМ дизајнирање е поздравен. Квалификуван за да ги задоволат вашите уникатни специјален дизајн.
3.Примероци се бесплатни, но ќе треба да плаќаат на превозот надомест.
4.24 / 7 интернет за вашиот најбрз погодно услуга.
5.За да расте со клиенти е суштината на нашата компанија, за да се обезбеди двете страни интерес.

Клучни карактеристики

Бренд Име:
MMTech
Заварување Област:
3.0 mm-4.0 mm
Димензии:
25*38*54
Број На Модел На:
SWT-NS600D
Тежина:
7KGS
Фреквенција:
50Hz
Употреба:
Се PE,PP, и PVDF
Напон:
220V
моќност:
3400W

Слични производи во категоријата