• Неодамнешно
цилиндар свила екран печатач/шишиња свила екран печатач машина

цилиндар свила екран печатач/шишиња свила екран печатач машина

DEN 69792.00

Количината на стоката
Това е достапна


Конус и овална закривен екран операции. Ние веруваме дека не сме најдобри, но ние ќе ви биде подобро.
цилиндар свила екран печатач/шишиња свила екран печатач машина со универзални држачи за печатење круг производи
Ве молам отворете го овој поврзување на компјутерот, тогаш можете да добиете на видео.
Производите е извезуваат во повеќе од четириесет земји како што се Америка, Литванија, Романија, Канада, В.
Опис На Производот
цилиндар свила екран печатач Апликации :
Широко се користи во графички или стан работното парче на површината за печатење на обрасци, како што се : стакло, електронски производи, козметика шишиња, фитинзи, пенкало, играчки, вода во шишиња, шишиња шампон, итн.
10 Кревање висина е прилагодлив како вашата посакувана.
4 Workbench) и нето рака фабрика функција, Брз и лесен;
5 Решетката и крило синхрони пренос структура;
6 со калап за да се осигури прецизното позиционирање за печатење;
7 Опремени со специјални амортизер;
8 печати супериорни перформанси и стабилност;
9 Широко се применува за избор на чаши, шишиња, цевки, канти и други цилиндрични, тркалезни.
цилиндар свила екран печатач Т echnical Параметри :
модел
НАС-260 A
Максималната големина на рамка :
350 X450mm
Максимална печатење област :
Кол : 80/200 X250mm
Брзина на печатење :
1500 циклус/час
Електрична енергија :
110 V или 220 V 50/60 HZ 20 W
Димензии :
690 X630 X1660mm
нето тежина :
145 KG
Кат површина печатени рек тркалезна маса! Користење на светски познати диск пневматски компоненти, напредни САЛАДИН (програмабилни логички контролер) Интелигентни серво мотор печатење машина, работи мазна, лесна за прилагодување, постојат безбедносни уреди, брзина на печатење и мозочен удар може да биде целосно дигитална контрола, едноставна операција. и Извоз искуство повеќе од 10 години.
Upart е начело е да им помогне на клиентите да се добие најдобар квалитет на производи со најдобра цена., Јужна Африка, Турција, Саудиска Арабија, Русија, Шпанија, Египет, Бангладеш Средниот исток Земја итн. Соработката со посебни производство со производство искуство morn од 15 години.

Клучни карактеристики

Бренд Име:
UUUPART
Стил:
боја
Брзината На Печатење:
35ppm
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Поддржува Мрежа За Печатење:
No
Број На Модел На:
НАС-260A
Напон:
100-240V
Интерфејс Тип:
N/A
Тип:
екран печатач
Употреба:
КРУГ НА ПЕЧАТЕЊЕ МАШИНА
Макс. Големина На Хартија:
240x200mm
Точка име :
цилиндар свила екран печатач
Екран големината на рамката:
370mmx 320mmx16mm
Макс печатење дијаметар:
Кол
Кревање висина прилагодите опсегот:
180mm
Примена:
пенкало, шишиња, чаши, чаши

Слични производи во категоријата