• Неодамнешно
новиот дизајн dtg печатач за памук т кошула плоча тип на печатење машина

новиот дизајн dtg печатач за памук т кошула плоча тип на печатење машина

DEN 71520.00

Количината на стоката
Това е достапна


Најчесто поставувани ПРАШАЊА(текстил )
1.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини
под состојба на без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор
однапред.Haiwn нуди одлична услуга и поддршка. Поради машина во пријавата мора да користите специјална мастило за печати ја главата само гаранција за добра состојба кога.Дали тоа мора да се прска пред-слој ?
Не, само црна или темно боја за текстил треба да се испрскаат со слој пред печатење.0
резолуција на печатење
5760*1440dpi
посебно мастило
CMYKWW
снабдување со мастило
CISS
моќност
AC220 V/110 V
возачот
ПРОЗОРЕЦОТ XP/7
Оперативен
Животна средина
Температура : 10-
35degree,Влажност : 20-80%
пакување
Анти-притисок картон
Ps : rip софтверот е бесплатен за вас!
И ако нема посебни барања,печатачот ќе биде предаден accoding на
номинална напон на купувачот 's земјата. Ние ќе рефундирање на само машина сама по себе плаќање.како можам да се прилагоди на печатење висина?
Haiwn печатач инсталира инфраред сензор па и на печатач може да се открие широчината на печатење објекти автоматски. Со
Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, технички поддршка на линија. Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга од страна на обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлајн. Haiwn Текстилни печатач само печатење на текстил, како Т-маица? Може исто така печати на цврсти материјали, како телефонот случај,
кожа, акрилик, пенкало и сл. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина побарувачката на пазарот.
Ако не користите печатач повеќе од 3 дена, ве молиме чисти печати ја главата со чистење течност и го стави во
заштитна касети за печатач (заштитна касети се специјално користи за заштита на глава за печатење) Нашата Компанија Екранот
Купување Информации :
1.

Клучни карактеристики

Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec (A4 фото)
Брзината На Печатење:
8ppm
Макс. Големина На Хартија:
A4
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Црна Брзината На Печатење:
115sec (A4 фото)
Број На Модел На:
Haiwn-T400
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
dtg печатач
Употреба:
dtg печатач
мастило:
текстилни мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Гаранција:
една година
димензии на печатење:
a4
посебно мастило:
CMYK+ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
40kg
Медиуми:
т-маица ,памук т кошула ,текстил,ткаенини ,пешкир

Слични производи во категоријата