• Неодамнешно
2017 Нов Дизајн Директно на Облека Печатач Т Риза Печатење Опрема

2017 Нов Дизајн Директно на Облека Печатач Т Риза Печатење Опрема

DEN 71520.00

Количината на стоката
Това е достапна


Ps : rip софтверот е бесплатен за вас!
И ако нема посебни барања,печатачот ќе биде предаден accoding на
номинална напон на купувачот 's земјата.она што за одржување на печатач?
За одржување,ние ви препорачуваме да моќ на печатач еднаш на ден. Haiwn текстилни печатач има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6color печатење
селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет.

Клучни карактеристики

Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec (A4 фото)
Брзината На Печатење:
8ppm
Макс. Големина На Хартија:
A4
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Црна Брзината На Печатење:
115sec (A4 фото)
Број На Модел На:
Haiwn-T400
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
dtg печатач
Употреба:
dtg печатач
мастило:
текстилни мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Гаранција:
една година
димензии на печатење:
a4
посебно мастило:
CMYK+ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
40kg
Медиуми:
т-маица ,памук т кошула ,текстил,ткаенини ,пешкир

Слични производи во категоријата