• Неодамнешно
CE сертификација мини a4 dtg печатач дигитални т риза печатење машина за производство на текстил

CE сертификација мини a4 dtg печатач дигитални т риза печатење машина за производство на текстил

DEN 71520.00

Количината на стоката
Това е достапна

Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини
под состојба на без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне
договорот однапред. Haiwn текстилни печатач е многу сигурен, совршен дизајн за мастило
систем и млазницата навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.
Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се види на настава видео и да работат исклучиво како на
инструкции. Превозот цена и назад ќе биде
на товар на купувачот.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА(текстил )
1.како можам да се прилагоди на печатење висина?
Haiwn печатач инсталира инфраред сензор па и на печатач може да се открие широчината на печатење објекти автоматски.ако купувачот има посебно барање,ве молиме укажуваат на
напонот се бара со цел порака. Haiwn текстилни печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба на софтвер
за да се реализира печатење на маици ,памук маица ,платно чевли ,облека ,свила ткаенини, полиестер ткаенини ,лента ,знамето итн.
Печатење цената е многу ниска.

Клучни карактеристики

Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec (A4 фото)
Брзината На Печатење:
8ppm
Макс. Големина На Хартија:
A4
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Црна Брзината На Печатење:
115sec (A4 фото)
Број На Модел На:
Haiwn-T400
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
dtg печатач
Употреба:
dtg печатач
мастило:
текстилни мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Гаранција:
една година
димензии на печатење:
a4
посебно мастило:
CMYK+ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
40kg
Медиуми:
т-маица ,памук т кошула ,текстил,ткаенини ,пешкир

Слични производи во категоријата