• Неодамнешно
Дигитални 11oz Чаши Сублимација Кригла Притиснете Машина Кригла Топлина Притиснете Печатач Првенство Притиснете Машина преносот на Топлината Машина за Чаши, Чаши

Дигитални 11oz Чаши Сублимација Кригла Притиснете Машина Кригла Топлина Притиснете Печатач Првенство Притиснете Машина преносот

DEN 5087.52

Количината на стоката
Това е достапна

5-9cm 11oz Време : 0-999sec Температура : 0-399°C Кригла висина опсег : во рок од 11. Но, поради различни политики во различни земји, не може да биде царина што треба да се плати од страна на купувачот. за 2 минути.
Дигитални 11oz Чаши Сублимација Кригла Притиснете Машина Кригла Топлина Притиснете Печатач Првенство Притиснете Машина преносот на Топлината Машина за Чаши, Чаши
Спецификација Модел : кригла топлина притиснете машина Напон : 110 V/60 HZ, 220 V/50 HZ Моќност : 300 W Греење time : 40seconds Работи големина : 7.
Дали има некој царина?
Обично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина. Ние ги преземе врвот-квалитетен производ, топ-одделение услуга, топ-одделение цена како принцип, кој има добиено многу позитивни повратни информации низ светот досега. Ние сме специјализирани во производството flatbed печатач(УВ Печатач /Еко Растворувач Печатач/Храна Печатач), Автоматски cd/dvd печатач, сублимација топлина притиснете машина, и потрошен материјал итн.com (Копирани на пребарувачот за да ја отворите)
Можете да ги пратите вашата локација за подигнување на парцели на следниве веб-сајт го користите вашиот следење number : www. Нашата компанија има повеќе од 10years експертиза и 6 година Alibaba експертиза.5 cm Пакување : двојно картон со пена insde Пакување големина : 36*36*29cm Тежина : 10 KG
Како да се печати на вашиот дигитален фото врз кригла : се дигитални фото Печати на хартија, сублимација со сублимација на бои со мастило во вашиот печатач Намалување на хартија слика на околу 3" x 8" големина Заврши на сликата се соочува во сублимација обложени кригла Место кригла во кригла притиснете чаша носителот Поставување на температурата на 180 C до 200 C Поставите саканото време (варира од 45 сек. Така можете да оставите порака кога ставање на ред за тоа колку вредноста што би сакале да ги пријавуваат. Подолго време се води кон потемни впечаток) Се кригла од кога тајмерот зуи Вашиот кориснички кригла е направено! Многу Едноставна
Ви благодариме за вашата загриженост за нашите Производи,Ние сме вашиот прв избор.com
Што да правам кога купување заштита времето истекува?
Ако вашата нарачка заштита времето истекува, ве молиме контактирајте со нас и ние може да ви помогне да продолжи.

Клучни карактеристики

Двострано Печатење:
No
Употреба:
Мастило За Печатач
Тип:
Инкџет
Напон:
100-240V
Бренд Име:
OLOEY
Поддржува Мрежа За Печатење:
No
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Почетен Датум:
До 2015
Интерфејс Тип:
USB
Брзината На Печатење:
20ppm
Број На Модел На:
3D сублимација топлина притиснете машина
Примена:
За Комерцијални
Макс. Големина На Хартија:
Телефон Случај

Слични производи во категоријата