• Неодамнешно
Дигитални Кожа Печатач Машина За Дрво Печатач Машина

Дигитални Кожа Печатач Машина За Дрво Печатач Машина

DEN 95520.00

Количината на стоката
Това е достапна

Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга
со обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлајн. Како можеме да почнете да го користите печатач?
Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот. Haiwn еко растворувач печатач има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6 боја
печатење селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет.25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата.

Клучни карактеристики

Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото )
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото )
Примена:
За Комерцијални
Број На Модел На:
AR-500
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
flatbed инк-џет печатач
димензии на печатење:
A3(320mmX420mm)
Нето тежина:
48KG
Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Печати висина:
1-65mm(прилагодени за 90mm)
печати на тежина :
8kg
Медиуми:
камен ,дрво,метал,кожа,мобилен телефон ,плочките со имиња,рамка за слика
Пренос на чекање:
USB2.0
max .резолуција на печатење :
5760x1440dpi
Возачот:
WINDOW95/98/2000/NT/XP/7
посебно мастило:
CMYKLMLC

Слични производи во категоријата