• Неодамнешно
  • -14 %
Compatibe за Нихон Kohden BSM Серија DB9 PinPediatric Силикони Spo2 Сензор Пулсот Oximeter Spo2 Сонда Кислород Сензор TPU 1M/3ft

Compatibe за Нихон Kohden BSM Серија DB9 PinPediatric Силикони Spo2 Сензор Пулсот Oximeter Spo2 Сонда Кислород Сензор TPU 1M/3ft

DEN 945.00
DEN 1098.24

Количината на стоката
Това е достапна


ИМЕ : Бесплатен Превозот Compatibe за Нихон Kohden BSM Серија DB9 Pin Педијатрија Softtip Силикони Spo2 Сензор Пулсот Oximeter Spo2 Сонда Кислород Сензор TPU 1 M/3 Feet
ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ :
LED диоди
Црвена
660nm нормално
Инфраред
880/905/ 940nm нормално
Тест Опсег
Кислородна Сатурација(% Sp O2 )
0% до 100%
Пулсот го Оценувате( bpm )
30 за да 245
Точноста
Sp O2
±2%(90%-100% )
±3%(70%-89%)
неодреден(0-69%)
Пулсот Го Оценувате
±1 bpm ( 30-59bpm )
±2 bpm ( 60-149bmp )
±3 bpm ( 150-245bmp )
Складирање и Транспорт животна Средина
-10°C~+40°C
Температурата На Работа
+5°C~+40°C
Оперативни/Складирање/Транспорт влажност
0%-80%
Hyperbaric притисок
86k Pa-106 k Pa

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
DF-0030
is_customized:
Yes
Примена:
Пациентот Се Следи/Oximeter Spo2 Сензор
Материјал:
TPU
боја:
Сива/сино
Кабел lenght:
1M/3FT
испорака:
Бесплатен превозот

Слични производи во категоријата