• Неодамнешно
  • -10 %
GUYANG GY563 Optical Power Meter 850~1625nm( -70~+10dBm -50~+26dBm) со 1mw VFL

GUYANG GY563 Optical Power Meter 850~1625nm( -70~+10dBm -50~+26dBm) со 1mw VFL

DEN 2333.00
DEN 2592.00

Количината на стоката
Това е достапна


Функција
Само Калибрација
Наместете Автоматско Исклучување
Бранова должина Мемориска функција по исклучување на тестер
Висока Точност, високо ,Високо ниво на чувствителност, висок линеарност
Стабилна VFL Излез
USB Полнење порта
ВО странска валута,SC Connector
18650 Li-ion Батерија
Помала потрошувачка на енергија дизајн, долго време во мирување
Гума школка Надвор, зголемување на заштитни својства за работа на терен
Спецификација
Optical Power Meter
Тип Детектор
In Ga As
Оптички Конектор
SC/ФК & 2,5 mm Универзална
Калибриран Бранови Должини
850,1300,1310,1490,1550,1625 nm
Мерен Опсег
+6 ~ -70 d Bm
Точноста
±0.2 d B
Моќност Мерење На Линеарност
±0.1 d B
Резолуција На Екранот
±0.01 d B
Моќ Прикажи Единици
d Bm, m W, u W
Визуелна Грешка Локатор
Излезна моќност
1mw/10 MW/20mw/30mw
Опсег
[email protected]СМ
Конектор
2.5 mm Универзална
Ласерски безбедност оценка
Класа 2
Бранова должина
650nm±20nm
Излез режими
Континуирано (Г.С.),2 Hz пулсова
Обратна батеријата заштита
Yes
Други
Напојување
18650 Li-един батеријата
Автоматско Исклучување
10 минути
Работно време
>200hours(само OPM Работа)
≥50小时(10m WVFL & OPM Работа во меѓувреме)
Работна Температура
-10~+45
Тежина
250g
Димензии
160*75*10мм
Нарачка информации
Optical Power Meter:
На : -70~+10d Bm
C : -50~+26d Bm
Ве молиме да ми кажете вашата потреба е тип или вид c откако ќе цел
Визуелна Грешка Локатор :
TL563-1 : 1mw VFL(1-5КМ)
TL563-10 : 10mw VFL(8-сса 10 километри)
TL563-20 : 20mw VFL(12-15 KM)
TL563-30 : 30 mw VFL ( 15-25 KM)
Пакување Листа
Примена
n Одржување на телекомуникации
n Одржување CATV
n Тест Лабораторија на Оптички Влакна
n Оптички влакна сензори

Клучни карактеристики

Бренд Име:
HNGYWZ
Број На Модел На:
GY563
Калибриран бранови должини:
850,1300,1310,1490,1550,1625 nm
optical power meter:
А -70~+10dBm C -50~+26dBm
vfl:
1MW

Слични производи во категоријата