• Неодамнешно
  • -7 %
Емитувањето на Телевизиските JW3208C -50~+26dBm Рачни Влакна Optical Power Meter SC ВАЛУТНА ST Конектор

Емитувањето на Телевизиските JW3208C -50~+26dBm Рачни Влакна Optical Power Meter SC ВАЛУТНА ST Конектор

DEN 3214.00
DEN 3456.00

Количината на стоката
Това е достапна

JW3208 C -50~+26d Bm Моќ Метар Оптички Влакна
Производ Вовед
JW3208 може да се од калибрација тип optical power meter е за рачни инсталација, работа и одржување на оптички влакна мрежа специјален дизајн на прецизни, издржлив, лесен преносни тест инструмент. Со умен изглед, можете да изберете да се вратиш назад на светлина на екранот, автоматско исклучување функција, супер широк оптички моќ тест опсег, точни тестирање на точноста и нови корисници авто-калибрација функција и општи интерфејс дизајн
Спецификации
Тип
JW3208 A
JW3208 C
Бранова должина(nm)
800~1700nm
Детектор
In Ga As
Мерен Опсег (d Bm)
-70~+3
-50~+26
Неизвесност
±5%
Калибриран бранова Должина(nm)
850,980,1300,1310,1490,1550
Резолуција(d B)
0.01
Оптички Конектор
ВО странска валута/SC/ST Конектор
Напојување
Алкална Батерија(3 АА ОД 1,5 V батерии)
Работното Време На Батеријата
240 h со 1.5 V Батерија(3)
Оперативен Температура(°C)
-10 ~ +60
Складирање Температура(°C)
-25 ~ +70
Релативната Влажност
Од 0 до 95% (не-кондензирање)
Димензија(mm)
175x82x33
Тежина(g)
310
Стандард Пакети
МОДЕЛ
ВКЛУЧУВА
Сите Модели JW3208
JW3208 Optical Power Meter, Заштитни Гумени се Подигне, Без батерии, Упатство, Памук брисеви и Мека за носење.

Клучни карактеристики

Бренд Име:
Joinwit
Број На Модел На:
JW3208C

Слични производи во категоријата