• Неодамнешно
  • -45 %
2018 Нови очила за сонце за жените бренд дизајнер oculos Мода дива метална рамка мачка око, очила за сонце со Висок Квалитет UV400 очила за сонце

2018 Нови очила за сонце за жените бренд дизајнер oculos Мода дива метална рамка мачка око, очила за сонце со Висок Квалитет

DEN 383.00
DEN 696.00

Количината на стоката
Това е достапна

Во тоа време, движењето на телото може да не биде премногу голем за да се избегне кинење или паѓа. Инаку, леќи и рамки може да биде нарушена или влошена. Ако привремено сместен, на конвексни површината на очила нагоре, или лесно да се носат цвеќиња леќи. Но, очила за сонце се често надвор носат, случајно гребнатини, па така постојат некои мали детали да ве потсетам : очила за сонце дамка на лепливоста, не користете го ноктот за да се повлече, тоа е лесно да се изгребат Површината. 2, направете го првиот капакот кога прв левата огледало нозе, не е лесно да се предизвика рамка деформација. 5, редовни корекција на професионални продавница, деформација на рамка ќе предизвика товар на носот и ушите, леќа е исто така лесно да се изгубат. 6, не користете очила во интензивна вежба, за да се избегне силно влијание предизвикано од скршени леќи, предизвикувајќи на очите и лицето повреда; не користете носат леќи, спречување на светлината од предизвикувајќи око пад предизвикан од расфрлани боја; не гледајте директно на сонце или силна сјајот, па како не, да очи Болат. Всушност, очила на сонцето не може да го блокира сонцето, не може да престане загадувањето штета, па бидете внимателни, така што лицето може да не се откажам О. Без разлика каде ќе продавница за очила за сонце, бидете сигурни да се запамети дека огледалото е завртен нагоре. [Заштита на очила] 1, една рака го избере ќе ги уништи баланс на левата и десната рамки, што доведува до деформација, тоа се препорачува што ќе се одржи на двете раце и нозе по двете страни на образ образите, ги собереш на паралелни насока. Кога очила за сонце не се носи, многу луѓе ќе висат на глава, јаки, или џебови. 7, одржување на очила за сонце Блескави очила за сонце се направи сте активни во сонцето, па слободни. Промена на бојата и така натаму. Или некој ќе се стави во една рачна ташна, препорачливо е тоа што се уште се стави на очила во тежок случај, а потоа и во кеса, па како да се избегне копчиња, чешли, бакар и други мали нешта носи леќи, или загаден со кармин и други козметика. Но, очила за сонце се често надвор носат, случајно гребнатини, па така постојат некои мали детали да ве потсетам : очила за сонце дамка на лепливоста, не користете го ноктот за да се повлече, тоа е лесно да се изгребат Површината.

Клучни карактеристики

Eyewear Тип:
Очила за сонце
Тип На Објект:
eyewear
Бренд Име:
JIYOUOU
Број На Модел На:
DF1803-18915
Пол:
Жените
Оптички Леќи Атрибут:
Огледало,Поларизирана,UV400
Леќи Материјал:
Поликарбонат
Стил:
Мачка Очи
Рамка Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Одделот За Името:
Возрасни
Леќа Ширина:
62mm
Леќа Висина:
43mm
погоден за лицето форма:
Тркалезно лице,Долго лицето,Плоштад лицето на,Овален облик на лице
очила за сонце функција:
UV400,Анти-отсјај,Анти-замор
Други Имиња:
Очила За Сонце,Eyewear,Наочари
леќи во боја:
Чадот,Кафена,Сина Revo,Светла црна,Бургундија
Големина:
One size fit all face
Пакување:
Крпа Торба и Кутија
Употреба Предмет:
Референци,Патува,Т Шоу,Возење
Стил:
Моден Гроздобер Сонце Очила, Елегантен
Материјал сила:
силна
Леќа Тип:
HD Поларизирани леќи

Слични производи во категоријата