• Неодамнешно
обичај ПВЦ 3D гума етикета со врежана логото и жлебот линија за шиење. црна и бела боја, логото го воскресна, ниска MOQ

обичај ПВЦ 3D гума етикета со врежана логото и жлебот линија за шиење. црна и бела боја, логото го воскресна, ниска MOQ

DEN 11280.00

Количината на стоката
Това е достапна


Овој производ е само стил и квалитетот референца, не е за продажба. Сите наши производи се cusomized.
За повеќе гума етикети, ве молиме посетете ја нашата компанија веб-сајт www.clothinglabels.cn/pvc-labels.html .
Предмет : ПВЦ етикета.
Материјал : ПВЦ
Големина : 3.5x3.3cm
Боја : црна позадина со бела врежана лого.
Техника : врежана, мило линија.
Тежина : 1.85 g/pc
Други текстилни етикети и ознаки.

Клучни карактеристики

Тип На Производ:
облека labels
Техника:
Врежана
Функција:
Мие,Еко-Пријателски
Етикета Вид:
Главната Lables
Број На Модел На:
K002909
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Бренд Име:
Pinli
Материјал:
Пластични

Слични производи во категоријата