• Неодамнешно
  • -10 %
нова трговија на големо вистински. 925-STERLING-СРЕБРЕНА ѕвезда &Извртени бар threader Обетки Dangle се Повлече Мисла синџир Rolo синџир GTLE909

нова трговија на големо вистински. 925-STERLING-СРЕБРЕНА ѕвезда &Извртени бар threader Обетки Dangle се Повлече Мисла синџир

DEN 302.00
DEN 335.52

Количината на стоката
Това е достапна


Име : асиметрија вистински накит. 925-STERLING-СРЕБРЕНА ТОПКА Со CZ threader Обетки Dangle се Повлече Мисла синџир Dangle GTLE907
Материјал : 925 Sterling Silver
Белег : S925
Димензии : должина,43mm ѕвезда,6mm
Кутија Wraped : Да
Ветено : 1,ако било лажни сребро по u тестирани, ќе добие 10 пати повеќе пари на купувачот како надомест
2.100% Вистински 925 Sterling silver
Превозот : Сите парцели купи од нас, ќе прилог следење на број, така што купувачот може да ги пратите каде што е секое време.
НИ Купувачот, 10-18days
Други Земјата на Купувачот,25-38days
1inch=25.4 mm ,1mm=0.03937 инчен
** * Што е 925 sterling silver?**
925 сребрен значи среброто имаат 92.5% Чисто сребро во тоа. без разлика handness,блесок,antioxidation е конкурентна содржина, Е меѓународно признат Висок квалитет Jewellry.
**Зошто 925 сребрен jewellry ќе стане црно по носат долго време?
`сребро и сулфур во воздухот имаат реагираат ако не може да се заштити добро. (нема вода е подобро)
сребро и toxin во вашето тело има реагираат биде црна
**Како да се справи со црна сребро jewellry?
Сребрена облека да се расчисти тоа.најдобрите и добар начин
Без вода е подобар
** Зошто некои 925 сребрен jewellry позлатен 18 K Бело Злато?
Да се заштити сребрена боја боја на косата и да се направи jewellry изгледа повеќе сјај и светли.
Занает
Очекувано време на Испорака :
= 10-20 дена за САД
= 18-35 дена да Канада,велика БРИТАНИЈА,Irland ,Франција,Германија и други Земји од Западна Европа
= 21-40 дена на руски и Источна Европа Земји
= 16-30 дена во Австралија и New Zerland
= 25-60 дена во Јужна Америка Земји
= 10-25 дена до Јужна Кореја,Јапонија и Југоисточна Азија Земји = 16-35 дена до други Азиски Земји Брод од страна на EMS ако вашата цел повеќе од $200 Подолу $200 ако у сакате EMS, Екстра $25 Вети дека сите парцели во прилог следење на број по испраќаат

Клучни карактеристики

Earring Тип:
Капка Обетки
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Сребро.
Пол:
Жените
Сертификат Број:
sz
Обликотшема:
Ѕвезда
Број На Модел На:
GTLE909
Стил:
Тренди
Повод:
Годишнина
Бренд Име:
НАСМЕВКА УТРО
Метал Печат:
925,Фунта
Страна Камен:
Никој
Certificate Type:
CCGTC
Главниот Камен:
Никој
боја:
Бела
Повод:
Свадба, забава,подароци,КОКТЕЛ.
Белег:
s925
Количина:
1pair=2 ПАРЧИЊА
Пакет:
Завиткан Подарок Кутија
Метал Печат:
s925
дизајн:
ѕвезда &Извртени бар threader Обетки Dangle
Големина:
Length,43mm Star,6mm

Слични производи во категоријата