• Неодамнешно
  • -6 %
Dimmer Switch Прилагодување На Напон Линија Табела Светилка Затемнување Switch Блескаво Светилка Посветен Регулаторот Табела Светилка Knob Префрлате

Dimmer Switch Прилагодување На Напон Линија Табела Светилка Затемнување Switch Блескаво Светилка Посветен Регулаторот Табела

DEN 663.00
DEN 705.60

Количината на стоката
Това е достапна


Употреба : се сече жица, на крајот на намалување на двете страни, лево и десно во заварување точка може да се заварени, најдобро е да ги собереш на позитивен пол, негативните задржување без сечење.
Прилагодување на прекинувач : термостат, прилагодување на напон, затемнување ефект е многу добро! Можат да се прилагоди на блескаво светилка, халоген светилка, јод волфрам светилка, електрични железо, грејач и сите resistive производи!
Забелешка : Овој производ не може да пристапите LED светилки, не може да се поврзани со заштеда на енергија светилки, може само да се прифати блескаво, може да се користи само за 220 V напон, треба заварување!
Answer : ___________________________ Note : Кога dimmer прекинувачот е инсталиран, тоа треба да се заварени.

Клучни карактеристики

боја:
Браун 150W, Транспарентни 150W, Бела 150W, Црна 150W, Бела 300W, Црна 300W, Браун 300W, Транспарентни 300W
Напон:
220V
Тип На Објект:
Нежните
Број На Модел На:
tg002
Max. Оптоварување На Моќ:
300
сертификација:
CE
Материјал:
ПВЦ
Гаранција:
2

Слични производи во категоријата