• Неодамнешно
ETLZ-24-180W Водоотпорен 0-10VDC Dimmable LED Драјвер за ЛЕР Цевка Одредување на Светлината Панел Светлина Задниот Панел Светлина 220-240V 180W 24VDC

ETLZ-24-180W Водоотпорен 0-10VDC Dimmable LED Драјвер за ЛЕР Цевка Одредување на Светлината Панел Светлина Задниот Панел Светлина

DEN 2544.00

Количината на стоката
Това е достапна

Спецификација : Модел : ETLZ-24-180 W Спецификации : Влезен Напон : 220 V~240 V Текст на струјата : 7.5 макс Излезен Напон : 24 V DC постојан напон Излез Wattage : 180 W Fn : 50/60 k Hz PC : = 0.5 Големина : 213x69x42 мм со жица Затемнување еден : 0-10 V DC Заштита : IP66 Животен век : 30000h Тежина : 1300g Погоден за : ЛЕР цевка светилка, надолу светлина, панел светлина, LED задниот панел светлина, итн. Карактеристики : 1. Влезен Напон : 220 V~240 V, 50/60k Hz; 2. За единечен канал на излез константен напон; 3. Затемнување начин : 0~10 VDC затемнување сигнал; и 4. Може да се користат 0~10 VDC интелигентен систем за осветлување, или да користите samll dimmable осветлување систем на 0~10 VDC dimmer со еден или неколку LED светла; Затемнување опсег 0%~100% или 3%~100% ; 5. Затемнување stepless, може да се започне со било кој од затемнување на самото место; 6. Поврзете dimmer за да ја прилагодите светлината, отсечени dimmer пристаништа сте светлината најсветлиот статус и нормална услуга состојба; 7. Лекот одговара за употреба во ЛЕР цевка светилка, надолу светлина, панел светлина, LED задниот панел светлина, итн.; 8. Висок фактор на моќ, Високо енергетски ефикасен, Влезниот напон флуктуација ќе не ефектот на излез wattage; 9. Висок Напон на Текст и dimmable контрола, ПРЕДВОДЕНА вози кола изолација тип коло дизајн, безбедноста и стабилноста, да земе краток спој и преоптоварување заштита.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Нежните
Број На Модел На:
ETLZ-24-180W
сертификација:
CE,CCC
Карактеристики:
костум да го користите во ЛЕР цевка светилка, надолу светлина, панел светлина, LED задниот панел
Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
1
Max. Оптоварување На Моќ:
180W

Слични производи во категоријата