• Неодамнешно
  • -27 %
BAIHE Солидна 14K Жолто Злато 0.59 кт Заверена H/SI Вистински Природен Дијаманти Годишнината Жените Класичен парична Казна Накит Хривнија

BAIHE Солидна 14K Жолто Злато 0.59 кт Заверена H/SI Вистински Природен Дијаманти Годишнината Жените Класичен парична Казна

DEN 34350.00
DEN 47054.40

Количината на стоката
Това е достапна


Метал:Солидна 14 K Жолта боја /Бела/Розово Злато Печат:14 K/585 Вкупно Грам Тежина:2.7 g Поставување на Павер-Поставување на Мерења : 40*11.5 mm Синџир Тип : Крстот Синџир Должина : 16cm Главниот Камења:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H Јасност:SI-SI3 Форма:Скала страна & Круг намали Вкупно Карат Тежина:0.59 кт SKU:BB031 Y-14 KDA/BB031 W-14 KDA/BB031 RR-14 KDA
Услуга

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Парична казна
Бели Дијаманти Боја:
H
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Certificate Type:
GDTC
Метали Тип:
Жолто Злато
Метал Печат:
14k
Обликотшема:
копче
Пол:
Жените
Дијамант Намали:
добро
Дијамант Карат Тежина:
0.59 кт
Страна Камен:
дијамант
Сертификат Број:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)
Стил:
Класичен
Дијаметар:
16cm
Главниот Камен:
дијамант
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
BB031-14KDA
Нараквици Тип:
Синџир & Линк Нараквици
Повод:
Годишнина
Дијамант Јасност:
SI1
Треба 10k злато?14k злато?18k злато?925?:
Ве молиме контактирајте со нас.
Треба бело злато?Жолто злато?Роуз злато?:
Ве молиме контактирајте со нас.
Прстен големина :
Прстен големина >10:
Прстен големина>=8+$10Ring големина>=12+$20.

Слични производи во категоријата