• Неодамнешно
  • -26 %
BAIHE Солидна 14K Жолто Злато 0.66 кт Заверена H/SI Вистински Природен Дијамант Свадба Жените Канцеларија/кариера парична Казна Накит Хривнија

BAIHE Солидна 14K Жолто Злато 0.66 кт Заверена H/SI Вистински Природен Дијамант Свадба Жените Канцеларија/кариера парична

DEN 34820.00
DEN 47054.40

Количината на стоката
Това е достапна


Метал:Солидна 14 K Жолта/Бело Злато Печат:14 K/585 Вкупно Грам Тежина:2.8 g Поставување на Павер-Поставување Синџир Тип : O одвивање синџир Синџир Должина : 16cm Главниот Камења:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H Јасност:SI-SI3 Форма:Круг Еден Намали Вкупно Карат Тежина:0.66 кт SKU:BB030 Y-14k DA/BB030 W-14k DA
Услуга

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Парична казна
Бели Дијаманти Боја:
H
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Certificate Type:
GDTC
Метали Тип:
Жолто Злато
Број На Модел На:
BB030-14kDA
Повод:
Свадба
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Дијамант Намали:
добро
Страна Камен:
дијамант
Сертификат Број:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)
Дијаметар:
16cm
Главниот Камен:
дијамант
Обликотшема:
Круг
is_customized:
Yes
Дијамант Карат Тежина:
0.66 кт
Нараквици Тип:
Синџир & Линк Нараквици
Стил:
Канцеларија/кариера
Дијамант Јасност:
SI1
Треба 10k злато?14k злато?18k злато?925?:
Ве молиме контактирајте со нас.
Треба бело злато?Жолто злато?Роуз злато?:
Ве молиме контактирајте со нас.
Прстен големина :
Прстен големина >10:
Ве молиме контактирајте со нас.Прстен големина>=8+$10Ring големина>=12+$20.

Слични производи во категоријата