• Неодамнешно
  • -24 %
Мелење Машина со вратило ,Клупи Струг Мотор,Полирање Машина,трговија на Големо Чистење Мотор,абразивни машина

Мелење Машина со вратило ,Клупи Струг Мотор,Полирање Машина,трговија на Големо Чистење Мотор,абразивни машина

DEN 1751.00
DEN 2304.00

Количината на стоката
Това е достапна


Накит Полирање Опрема
накит алатка,накит опрема
1.врвен квалитет,ниска цена
2.гаранција 1 година
3.брзо delievery
Опис :
Напон : 110 V-220 V,
Sourcel : 50/60 Hz,
Испорака Тежина : 4kg,
Без Оптоварување ВРТЕЖИ во минута : 0-10,000 ВРТЕЖИ во минута,
Мелење Тркала : 1-3 X3/4 инчен Мелење Камен,1-3 X3/4 инчен Влакна Тркала,
Арбор : 0.39 инчи(10мм) дијаметар,
Flex Окно : 31 инчи долго,
Flex Вратило Малку : 1/8 инчи монтажа камен,
Карактеристики : Променлива Speed Dial Flex Вратило Клуч сет,
Пакување Големина : 310 X200 X160mm.
Вртење на Клупи Мелница и ИСКЛУЧУВА :
1,Ставете го Приклучокот во електричниот штекер.
2,да се Претвори во контрола на брзината Knob насока на стрелките на часовникот за да го исклучите моторот НА и да ја приспособи неговата брзина.
3,за Да го ИСКЛУЧИТЕ,да се претвори во Knob спротивно од стрелките на часовникот, додека не се заглави.
4,Никогаш нема да ја напушти клупи мелница работи без надзор.Секогаш исклучете го алатка кога не е во употреба.
5,Секогаш носете заштита за очите додека ја користите Клупи Струг или други електрични алатки.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Накит Алатки & Опрема Тип:
Ротари Алатки & Додатоци
Број На Модел На:
73
Материјал:
Метал
Објектот Тежина:
5kg
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема

Слични производи во категоријата