• Неодамнешно
АВТО -Мото Автомобил Ван Возило Гласна Сирена Безбедност Рог 12V со 3 Звуци

АВТО -Мото Автомобил Ван Возило Гласна Сирена Безбедност Рог 12V со 3 Звуци

DEN 549.60

Количината на стоката
Това е достапна

лесно жици, лесна инсталација
три звуци факултативна
силен глас
Боја : Црна
Материјал : ABS
Производ Големина : околу 10 x 10 x 10cm
Параметар информации :
Оперативен Напон : DC 12 V
d B : 110d B
Моќност : за 35 W
Отпорност : 10Ω
Температурата на работа : 0-80 целзиусови степени
Копчиња : 3 (три звуци опционално)
Актуелни : номинална струја 4А -, оперативни тековната за 2 A
Соодветни модели : автомобили, мотоцикли, мопеди, електричен мотор за во автомобил (24 V-72 треба да се инсталира конвертор), каравани, камиони, градежни возила, и така натаму.
Инсталација : рог, црвено жица за да позитивни, црна жица до негативни напојување, поправи завртки, инсталацијата е многу Едноставна
Пакет се Вклучени:1 x Рог
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Клучни карактеристики

боја:
Црна
Бренд Име:
sikeo
Тип На Објект:
Мулти-тон & Claxon Рогови

Слични производи во категоријата