• Неодамнешно
  • -5 %
АВТОМОБИЛ Поздравниот Чувари Кал Чувари Кал Клапи ФЕНДЕР ОДГОВАРА ЗА 2010-2015 SLS Седан

АВТОМОБИЛ Поздравниот Чувари Кал Чувари Кал Клапи ФЕНДЕР ОДГОВАРА ЗА 2010-2015 SLS Седан

DEN 1915.00
DEN 2015.52

Количината на стоката
Това е достапна


Почитувани пријатели, ве молиме имајте во предвид :
1. Сите фотографии се вистински фотографии.
2. Ако не ја прими стоката во рок од 65 дена од (Нормално 35-45 дена), ние ќе ви ги даде надоместок.
3. Ве молиме не го иницира решавање спорови во рамките на договорениот период, бидејќи ова е многу важно за нашата заедничка кредибилитет.
4. Кога ќе примите производи имате било какви прашања, ве молиме да не брзаат да се коментира. Ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се обидеме да го решите вашиот проблем.
5. Сите производи производителот директно, ако ви треба многу на купување, ве молиме контактирајте со нас.
6. Ние сме среќни да ви послужи, посакувам да имате добар ден.
Состојба : Нова ОЕМ Кадилак висок квалитет дел, имаше SLS Логото
Функција : Поставување на 4 mudguards за предниот и задниот дел. Доаѓа со завртки
Fitment : Одговара за 2010-2015 SLS (НЕ се вклопуваат автомобили со страна здолниште или каква било измена и Спорт пакет модел )
Инструкции за инсталација :
1. Ве молиме погледнете на задната страна од кал клапи. Постојат зборови кои покажуваат насоки : лево напред, десно напред, левата задна, право на задниот дел.
2. Во инсталацијата, оригинални завртки на соодветните делови во автомобил треба да се отстранат прво.
3. Бидете сигурни дека кал клапи се добро поставени за да се заштитат соодветните делови на возилото.
4. И тогаш завртка посебни само-прислушување завртки во дупки.
5. Како и за многу неколку модели на автомобили, ако оригиналниот автомобил не треба завртка дупки, ве молиме директно ротирање на нашето само-прислушување завртки во вашиот автомобил.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Mudguards
Модел Година:
2010-2015
Име На Модел:
КАДИЛАК SLS
Бренд Име:
МАО ДАН ШЕН
Специјални Функции:
задржи автомобил чистење
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Материјал Тип:
TPE+PP
Објектот Тежина:
1.3kg

Слични производи во категоријата