• Неодамнешно
  • -10 %
2 Порти Gigabit Ethernet Мрежен Адаптер 1000M PCI-E X1 NIC Картичка 82575EB Чипсет

2 Порти Gigabit Ethernet Мрежен Адаптер 1000M PCI-E X1 NIC Картичка 82575EB Чипсет

DEN 2160.00
DEN 2399.52

Количината на стоката
Това е достапна

2 Порти Gigabit Ethernet Мрежна Картичка, 1000 Mbps Чипсет 82575 EB за PCIe X1
Околу Опис :
Пристаништа : RJ45 * 2 Автобус Тип : PCI-E X1 Пренос го Оценувате : 10/100/1000 Mbps Чипсет : за 82575 EB Подигање Rom : Поддршка за ПОДИГАЊЕ ROM Led индикатори : 4 x Предводена за врската/Активност/Брзина статус Менаџмент Функции : Wo L, PXE далечински се подигне, ISCSI се подигне, VLAN за филтрирање, ESXI, ROS. Бакар Gigabit Ethernet 1000 Base-T : Самостојно бакар Gigabit Ethernet канали за поддршка на Еден Gigabit Ethernet (1000 Base-T), Брз Етернет (100 Base-Tx) и Ethernet (10 Base-T) Тројно брзина 1000 Mbps (1000 Base-T), 100 Mbps (100 Base-Tx) и 10 Mbps (100 Base-T) работењето Nway авто преговори, автоматски уреди со покажувач и префрлување помеѓу 1 Gbps full duplex и 100 / 10 Mbps операции Симплекс или Full Duplex RJ-45 женски конектори Заеднички Клучни Карактеристики : Домаќин Интерфејс стандард за поддршка на PCI-Експрес База Спецификација Ревизија 1.1. Високи перформанси, сигурност, и ниска моќност употреба во 82575 Двојна интегрирани MAC + PHY и SERDES чип Контролори Ултра длабоко, пакет бафер по канал го намалува ПРОЦЕСОРОТ користење на Хардвер забрзување дека може да offload задачи од домаќин процесор. На Контролори може да offload TCP/UDP/IP проверката на пресметки и TCP сегментација на Серверот класа сигурност, достапноста и ефикасноста карактеристики : Линк Агрегација и Load Balancing се Префрлите зависат од : 802.3 ад (LACP), Општа Trunking ( GEC / FEC) Прекинувач и NIC Независни Failover Приоритет реден - 802.1 стр слој 2 приоритет кодирање на Виртуелни Мрежи -802.1 п VLAN тагирање Џамбо Рамка (9.5 KB) 802.x проток контрола на Статистика за SNMP MIB II, Ethernet како MIB, и Ethernet MIB (802.3 z, Клаузула 30) Мрежни стандарди : IEEE 802.1 p, IEEE 802.1 П, IEEE 802.2, IEEE 802.3 ac, IEEE 802.3 а до ш, IEEE 802.3 x, IEEE 802.3 z, IEEE 802.3 ад за Поддршка на системот : Microsoft Windows* (32 & 64-битна), SCO Unix Ware* 7.x, Отворете Unix* 8.0, Novell ODI*, Novell Netware*, SUSE Linux Enterprise Server* 9.0, Red Hat Enterprise Linux* 4.0, Linux*, Free BSD*, Сонцето Solaris*, Microsoft DOS*, VMWare ESX*
Вие ќе добиете :
1 x 2 Порт PCIe Gigabit Ethernet Мрежна Картичка
1 x Ниска Стапка
1 x Возачот ЦД ве Молиме проверете слики за повеќе детали.

Клучни карактеристики

Адаптер Приклучок:
RJ45
Број На Модел На:
WY575T2
Преносот Го Оценувате:
10/100/1000Mbps
Тип:
Жичен
Безжичен Протокол:
802.11 n
Бренд Име:
h1111z
сертификација:
ROHS
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
PCI Express
Вид:
Надворешни
Брзина На Пренос:
1200 Mbps
Применливи Тип На Мрежа:
Gigabit Ethernet
Примена:
Сервер
Lan Пренос Го Оценувате:
1000M Ethernet
Должина:
other
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
Други
Фреквентен Опсег:
Двојна фреквенција(2,4 GHz, 5GHz)
Производи Статус:
Акции
Безжичен Протокол:
802.11 a/b

Слични производи во категоријата