• Неодамнешно
  • -10 %
PCIe X1 Gigabit Влакна Ethernet Картичка w/ Single Mode 1310nm сса 10 километри LC Оптички Модул

PCIe X1 Gigabit Влакна Ethernet Картичка w/ Single Mode 1310nm сса 10 километри LC Оптички Модул

DEN 5227.00
DEN 5807.52

Количината на стоката
Това е достапна

PCIe X1 Gigabit Влакна Ethernet Картичка w/ Single Mode 1310nm сса 10 километри LC Оптички Модул
Околу Опис :
Пристаништа : SFP LC*1 Автобус Тип : PCI-E X1 Пренос го Оценувате : 1000 Mbps Чипсет : за Broadcom BCM5715 S Пренос на Далечина : 9um сса 10 километри Оптички Модул Transceiver : 1x Single-mode 1310nm Тип на Мрежа : Gigabit Влакна Ethernet Порти индикатори : 1 x Предводена за врската/Активност Режим на статус, Менаџмент Функции : Wo L, PXE далечински се подигне, VLAN за филтрирање Користат за : Десктоп, Серверот Влакна Gigabit Ethernet (1000 Base-SX) Адаптери : Самостојно Влакна Gigabit Ethernet канал/s поддршка Gigabit Ethernet 1000 Base-SX Мала Форма на Фактор (SFF) LC Конектори Заеднички Клучни карактеристики : Домаќин Интерфејс стандард за поддршка на PCI Express 1.0 a. Високи перформанси, сигурност, и ниска моќност употреба во Broadcom 5714 / 5715 / 5704 dual интегрирани MAC + PHY / SERDES чип контролер Ултра длабоко пакет бафер по канал го намалува ПРОЦЕСОРОТ користење Двојна висока брзина на RISC процесори по канал за напредните прилагодувања за пакет класификација Хардвер забрзување дека може да offload задачи од домаќин процесор. На контролори може да offload TCP/UDP/IP проверката на пресметки и TCP сегментација на Серверот класа сигурност, достапноста и ефикасноста карактеристики : Линк Агрегација и Load Balancing се Префрлите зависат од : 802.3 ад (LACP), Општа Trunking ( GEC / FEC) Прекинувач и NIC Независни Failover Приоритет реден - 802.1 стр слој 2 приоритет кодирање на Виртуелни Мрежи -802.1 п VLAN тагирање Џамбо Рамка (9 KB). 802.x проток контрола. Подигнете ROM вградени или опционално може да се користи за Подигање ROM апликации. PCI Моќ Интерфејс за Управување (v1.1) Статистика за SNMP MIB II, Ethernet како MIB, и Ethernet MIB (802.3 z, Клаузула 30) Мрежни стандарди : IEEE 802.1 p, IEEE 802.1 П, IEEE 802.2, IEEE 802.3 ac, IEEE 802.3 а до ш, IEEE 802.3 x, IEEE 802.3 z, IEEE 802.3 ад за Поддршка на системот : Microsoft Windows* (32 & 64-битна), SCO Unix Ware* 7.x, Отворете Unix* 8.0, Novell ODI*, Novell Netware*, SUSE Linux Enterprise Server* 9.0, Red Hat Enterprise Linux* 4.0, Linux*, Free BSD*, Сонцето Solaris*, Microsoft DOS*, VMWare ESX*
Вие ќе добиете :
1 x PCIe Gigabit Влакна Ethernet Картичка
1 x Single-mode 1310nm Оптички Модул Transceiver
1 x Ниска Стапка
1 x Возачот ЦД ве Молиме проверете слики за повеќе детали.

Клучни карактеристики

Преносот Го Оценувате:
1000Mbps
Тип:
Жичен
Безжичен Протокол:
802.11 n
Бренд Име:
h1111z
сертификација:
ROHS
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
WY5715DF-LX
Интерфејс Тип:
PCI Express
Вид:
Надворешни
Брзина На Пренос:
1200 Mbps
Применливи Тип На Мрежа:
Gigabit Ethernet
Примена:
Сервер
Lan Пренос Го Оценувате:
1000M Ethernet
Должина:
other
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
Други
Адаптер Приклучок:
SFP LC*1
Производи Статус:
Акции
Фреквентен Опсег:
Двојна фреквенција(2,4 GHz, 5GHz)
Безжичен Протокол:
802.11 a/b

Слични производи во категоријата