• Неодамнешно
Godox V350S TTL ХСС 1/8000s Speedlite Флеш со Вграден-во 2000mAh Li-ion Батерија за Sony A77, A77II, A7R +Бесплатен Подарок

Godox V350S TTL ХСС 1/8000s Speedlite Флеш со Вграден-во 2000mAh Li-ion Батерија за Sony A77, A77II, A7R +Бесплатен Подарок

DEN 8592.00

Количината на стоката
Това е достапна


Godox V350s Sppedlite Трепка TTL ХСС Функција Надгради tt350s флеш godox Изгради-во Li-ion Батерија За Sony Камери
Опис на производот Компатибилен камера модели : A7 R II, A7 R III, A7 R, A58, A99, A9, ILCE-6000 L, A77 II, RX10, итн. Спецификација : Модел : V350 S Водич Бр.(1/1 излез@105mm) : 36(m ISO 100) Флеш Покриеност : 24-105mm Auto/Manual Зумирање Флеш Времетраење : 1/350s 1/20000s Автофокус им Помогне на Ефективен Опсег : Центар : 0.6 - 4 m / Периферија : 0.6 - 2.5 m Занишан/Нервира флеш глава : 0 за 270 степен хоризонтално и -7 до 90 степен вертикално Изложеност на системот за контрола : TTL Autoflash и Прирачник флеш Флеш Изложеност : Прирачник. ФЕВРУАРИ : ±3 запира во 1/3 запре постепено Флеш Exposure Compensation : Прирачник FEC. Sony Режим : 1/8000s ХСС, првата завеса sync и задна завеса sync Мулти Флеш : Обезбедени(до 90 пати, 99 Hz) Безжични Флеш Функција : Master, Роб, ИСКЛУЧЕТЕ ја Контролира Роб Групи : 3(а, Б и В) Пренос Опсег : Канали : 16(1-16) Литиум Батерии : 7.2 V/2000m Ah Рециклирање Време : 0.1 да се искачи до 1,7 s Целосна Моќ Трепка : Над 500 Заштеда на Енергија : Да Sync Активирање Режим : Hotshoe, Оптички предизвикувајќи Димензија : 150x62x38mm Тежина со батеријата : 290g Пакет се Вклучени : 1 x V350 S Флеш Единица 1 x Мини Стојат 1 x Заштита на Случај 1 x Diffuser 1 x Li-ion Батерија Pack 1 x Батерија Полнач со Кабел 1 x Прирачник 1 x ПОДАРОК КОМПЛЕТ

Клучни карактеристики

Извор На Светлина:
Ксенон
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
5500K
Екранот:
Yes
Тежина:
200kg
Број На Модел На:
V350S
Компатибилен Камера Бренд:
SONY
Бренд Име:
Godox
Големина (WxHxD):
14(W)*6.2(H)*3.8 cm(D)
TTL:
Yes
Извор На Енергија:
li-ion батерија

Слични производи во категоријата