• Неодамнешно
за Xiaomi Redmi 4X Lcd Екран Квалитет ААА Нема Мртви Пиксели LCD Дисплеј+Екран на Допир со рамка Замена за Redmi 4X Про 5.0

за Xiaomi Redmi 4X Lcd Екран Квалитет ААА Нема Мртви Пиксели LCD Дисплеј+Екран на Допир со рамка Замена за Redmi 4X Про 5.0

DEN 959.52

Количината на стоката
Това е достапна


за Xiaomi Redmi 4 X Lcd Екран Нова Високо Квалитетна Замена LCD Дисплеј+Екран на Допир за Xiaomi Redmi 4 X Про 5.0"Екран на Допир
Опис :
1. LCD Дисплеј + екран на Допир Панел Екран Сензор за Xiaomi Redmi 4 X HD 1280 X720 5.0 инчен , 100% Компатибилен. Не се компатибилни со другите модели.
2. Собранието го Замени вашиот скршен, оштетената, испукана , неупотребливи телефон Екран.
3. Секој Екран има се проверуваат и тестираат пред превозот. КУПИ СО ДОВЕРБА.
4. Во Парк И Навремена Испорака & Safe Пакет & Брза Испорака & Следење На Број.
Пакет Се Вклучени :
1 * Xiaomi Redmi 4 X Екранот + Екран на Допир
1 * Алатки Сет (Бесплатен Дар)
1 * 3 M Лента (Бесплатен Дар)
Pls Забелешка : 1.Овој телефон екранот е OGS screen. Екранот на допир и Lcd екранот се заедно и не можат да бидат одделени. Значи, ако вашиот допир на екранот или LCD екранот е скршен, ќе треба да се променат и на нив. 2. Сите мобилни телефони поправка делови ние продажба се проверуваат и пред да го испрати, така немаат никаква гаранција за овие производи, ве молиме да знаат тоа пред цел. 3. Ова не е лесна работа за некој кој нема технички вештини за да го инсталирате, ве молиме бидете сигурни дека знаете како да се инсталира пред да ред оваа точка. 4. Ние не ќе биде одговорен за каква било штета на вашиот мобилен телефон кој ќе може да предизвика за време на менување на замена на делови.

Клучни карактеристики

боја:
Црна без рамка, Бела без рамка, Злато без рамка, со Црна рамка, Злато со рамка, Белата рамка со
Компатибилен Xiaomi Модел:
Redmi 4X
Резолуција На Екранот:
1280x720
Компатибилен Бренд:
xiaomi
Бренд Име:
raugee
Екранот:
> 3
LCD Комплет:
Yes
Број На Модел На:
За Xiaomi Redmi 4X
Екран На Допир За Тип:
Капацитивни Екран

Слични производи во категоријата