• Неодамнешно
BMT Оригинални 10pcs/многу Супериорен Квалитет на Батеријата за iPhone 7 7G 1960mAh замена поправка 0 циклус Кобалт Мобилен TI ПРОЦЕСОРОТ

BMT Оригинални 10pcs/многу Супериорен Квалитет на Батеријата за iPhone 7 7G 1960mAh замена поправка 0 циклус Кобалт Мобилен

DEN 3504.00

Количината на стоката
Това е достапна

Semifinished батеријата е да земете сеопфатна инспекција со Texas instruments софтвер. Досега како што добро знаете, не сите батеријата производителот ќе оценување на ќелија, еден по еден, повеќето од нив само ќе се направи ramdom проверка поради високата цена на трудот и одзема време. Но, во случајот на управување со проектен циклус одбор пропушти мерка IC , тоа не може да се контролира електрична струја правилно тоа е зошто некои клиенти се жалат на енергија се троши толку брзо. Во овој случај клиентот мора да научат како да ги разликуваат батеријата е PCB одбор за квалитет, во спротивно може да мислев дека сите батеријата е иста. Клетката како и јадро се мери со m Ah.
Батеријата Спецификација :
-
-
УПРАВУВАЊЕТО со проектен циклус Спецификација :
Полнење и празнење крива :
- -Повеќето други производители батеријата клетката не може да помине на УЛ потврдија поради суров материјал на клетката не е со доволно Li-CO2 (3.
Некои важни точки за Производство на Батеријата :
1. 1- ( 100% Оригинална Батерија ) -m anufactured во 2016 или 2017. Можете да дознаете повеќе за нашата FB Страна BMTbattery ако сте заинтересирани. Треба да се знае она што е на врвот на батеријата(6 G-8 P) ако навистина се разбере 100% Вистински Батеријата. Никогаш не се расклопуваат. Секој Батеријата има различни батеријата серија num и различни мобилен серија num. 2 - ( Супериорен Квалитет ) -M anufactured 2017 или 2018, собрани со САД Texas Instruments IC на управување со проектен циклус одбор. Заштита одбор е исто како вода допрете. 3 - ( Обичните Квалитет ) -M anufactured во 2017 или 2018, Обичните квалитет клетки собрани со Копија PCB одбор. Високото m Ah значи поголема моќ има. Тоа е најдобро за замена на батеријата за 7 G. Но за целосна Li-CO2 (3. Совршен изглед. Сите наши батерии се строго се придржуваат до стандардите и производствени процеси. 800-1000 Циклус живот. Она што ќе биде резултат на користење на батеријата мобилен направени од Li-Ni Co Mn(Ni Co Mn 4 : 4 : 2) ? Одговор : батеријата на клетката може да трае само за неколку месеци и се, но после тоа да престане да работи. QR код на задната страна од батеријата може да се скенира од i-nigma(СТАН).

Клучни карактеристики

Apple Модел:
Iphone 7
Број На Модел На:
BMTI7GSQ
Квалитетот сертификација:
CE,УЛ
Капацитетот на батеријата(mAh):
1801mAh-2200mAh
Компатибилен Бренд:
apple
Бренд Име:
Bamyoyo
Оригинал или Не:
Компатибилен

Слични производи во категоријата