• Неодамнешно
  • -11 %
100 КОМПЈУТЕРИ Професионална Медицинска Студија Подготвени Парафински Дел Hematoxylin-Eosin ТОЈ Боење Хистолошка Парче Микроскоп Слајдови

100 КОМПЈУТЕРИ Професионална Медицинска Студија Подготвени Парафински Дел Hematoxylin-Eosin ТОЈ Боење Хистолошка Парче Микроскоп

DEN 8415.00
DEN 9455.04

Количината на стоката
Това е достапна

s 87 Decalcified коска в.s 73 Надбубрежната Жлезда дик 24 Скелетните Мускули l.s 76 Cerebrum на дик 27 Sciatic нерв l.м 79 Тетива задеваат в. покаже villi и goblet клетки 90 мускулите тетива делница l. 41 Прилог дик. 12 Масното Ткива дик. 92 Нервни пакет 43 дебелото Црево дик. (2) Земање на мостри типичен : Избирање примероци со типична структура и да плаќаат повеќе внимание во наставата.м 61 Ureter дик. 14 Еластична ' Рскавица дик. 100pcs Стакло Микроскоп Подготвени Слајдови во Собата за Лабораторија по Биологија Студија Количина : 1 кутија, 100pcs/кутија *****Слајдови Листа***** 01 Едноставна сквамозен Епител дик.
100 КОМПЈУТЕРИ Професионална Медицинска Студија Подготвени Парафински Дел Hematoxylin-Eosin ТОЈ Боење Хистолошка Парче Микроскоп Слајдови
Во однос на пакување случај, имаме пластични случај и дрвени случај за вашиот избор, можете да ме остави порака за случај што сакаат; Или, јас ќе го испратам надвор случајно. 85 Бела фиброзно ткиво 36 Стомакот Pyloric Регионот дик.s 74 Лимфни Јазли дик 25 Срцевиот Мускул дик 75 Плунковни жлезди в. 83 Човечка Кожа Дик Преку потните Жлезди 34 Стомакот fundic дел дик. Спротивно на тоа, доколку огромен свиња бубрезите, без оглед на надолжната намали, сите да бидат ставени на еден мал дел од стаклени слајдови, ова е немоќна. 65 Epididymis дик 16 Човечки Хромозом Nonmal Женски w.м 70 Тироидната Жлезда дик 21 Крвен тест 71 Тимусот Жлезда дик 22 Коса целата планината 72 Млечна жлезда дик 23 Мазните Мускули l. 86 Мукозни ткиво ,папочната врвца 37 Тенкото Црево в. 29 Моторни Нервни Завршетоци w. Вклучување на различни Shama иако постојат транспорт ткива, но ако се набљудуваат на екранот, екран плоча, со повеќе погодна тиква произлегува; ако се набљудуваат на хепатална lobule, Британски црниот дроб е донесена од свиња livers; ако cochlear структура е забележано, гвинеја свињите не се само лесно да се подготви, но на кохлеата е голем, временска Во прилог, се обрне внимание на старите и старите примероци, како растителни корени, произлегува, остава, ако се премногу мали, поради недоволна lignin, со црвено-чисто зелена двојно боење, не само што не може да црвена боја, наместо тоа, се меша со phloem, тенкоѕидните ткива, и се е чисто зелена за да се покријат.

Клучни карактеристики

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Карактеристики:
Висока Дефиниција
Број На Модел На:
100pcs Микроскоп подготвени Парафински парче
Бренд Име:
SRATE
Теорија:
подготвени микроскоп слајдови
Drawtube:
Универзална
Материјал:
Стакло
Количина:
1 кутија, 100pcs/кутија
кутија материјал:
Пластика или Дрво, ќе испрати по случаен избор.

Слични производи во категоријата