• Неодамнешно
Автофокус 1080P HD 60FPS Голема Брзина Камера SONY IMX290 Сензор HDMI Индустрија Микроскоп+100X C-планината Леќа 56 LED Прстен Светлина

Автофокус 1080P HD 60FPS Голема Брзина Камера SONY IMX290 Сензор HDMI Индустрија Микроскоп+100X C-планината Леќа 56 LED Прстен

DEN 23130.72

Количината на стоката
Това е достапна

Функција : 1080 P FULL HD 60 FPS голема брзина камера АДАПТЕРИ дизајн на менито, лесно да се контролира со помош на глувчето Автофокус, кога набљудување Објекти на различни височини(MAX 10 CM), не е потребно прилагодување на леќа е Работа растојание Кога ќе се прилагоди на леќа е Зголемување, не е потребно прилагодување на леќа е Работа растојание Кога ќе се прилагоди на леќа е да Работи на далечина(MAX 10 CM), не е потребно прилагодување на леќа е Зголемување, камерата може да Автофокус Спецификација : Сензор : SONY IMX290 Image Sensor : Боја CMOS Пиксели, големина : 1/2.8" Мени : Целосно дигитален ИНТЕРФЕЈС дизајн Метод на Операција : Глувчето Леќа интерфејс : C/CS-тип на Моќ DC : DC5 V Излез метод : HDMI Баланс на Белата боја : Auto / Manual / One-притисни за контрола на Изложување : Auto / Manual Прикажување Рамка го оценувате : 1080 [email protected] Скенирање метод : Линија по линија скенирање Shutter Speed : 1/50-тите(1/60-тите)~1/10000s Оперативни Температура : 0℃~50℃ Зголемување / Зум : Поддршка за Зачувување на функцијата : Поддршка ТФ-картичка Зум c-планината Леќа
Зголемување на Моќта на 0.12 - 2 X (за 8 X - 100 X на екранот)
Работа на далечина : 100mm
Видното поле : 2.4 mm-32-милиметри
Големина : 115mm(L) * 40mm(ДИА)
Тежина : 210g 56 LED Прилагодливи Компактен Микроскоп Прстен Светлина Обезбедува интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување 56 светла бела LED светилки за Осветлување на ветер променливи Променлива интензитет контрола Интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување 100,000 часа на живот Моќ влез : 100-240 V, 50-60 HZ, авто. префрлување Внатре дијаметар на прстен светлина : 1.0" (27mm) Вкупниот надворешен дијаметар : 1.77" (45mm) Пакет incluede : 1 x Микроскоп Камера 1 x Напојување(AU/ЕУ) 1 x HDMI Кабел 1 x USB Глушец 1 x 100 X C-ПЛАНИНАТА Леќа 1 x 56 LED Прстен Светлина

Клучни карактеристики

боја:
Сина
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
Автофокус 1080P 60FPS SONY СЕНЗОР IMX290 HDMI Видео Индустрија Авто Focu
Теорија:
видео микроскоп
Карактеристики:
Дигитални,Со Висока Дефиниција
Бренд Име:
Eakins
Drawtube:
Monocular
Материјал:
Алуминиум

Слични производи во категоријата