• Неодамнешно
Автофокус 1080P HD 60FPS Голема Брзина Камера SONY IMX290 Сензор HDMI Излез Глувчето Контрола Индустрија Микроскоп за PCB Поправка

Автофокус 1080P HD 60FPS Голема Брзина Камера SONY IMX290 Сензор HDMI Излез Глувчето Контрола Индустрија Микроскоп за PCB Поправка

DEN 22041.12

Количината на стоката
Това е достапна

Функција : 1080 P FULL HD 60 FPS голема брзина камера АДАПТЕРИ дизајн на менито, лесно да се контролира со помош на глувчето Автофокус, кога набљудување Објекти на различни височини(MAX 10 CM), не е потребно прилагодување на леќа е Работа растојание Кога ќе се прилагоди на леќа е Зголемување, не е потребно прилагодување на леќа е Работа растојание Кога ќе се прилагоди на леќа е да Работи на далечина(MAX 10 CM), не е потребно прилагодување на леќа е Зголемување, камерата може да Автофокус Спецификација : Сензор : SONY IMX290 Image Sensor : Боја CMOS Пиксели, големина : 1/2.8" Мени : Целосно дигитален ИНТЕРФЕЈС дизајн Метод на Операција : Глувчето Леќа интерфејс : C/CS-тип на Моќ DC : DC5 V Излез метод : HDMI Баланс на Белата боја : Auto / Manual / One-притисни за контрола на Изложување : Auto / Manual Прикажување Рамка го оценувате : 1080 P[email protected] Скенирање метод : Линија по линија скенирање Shutter Speed : 1/50-тите(1/60-тите)~1/10000s Оперативни Температура : 0℃~50℃ Зголемување / Зум : Поддршка за Зачувување на функцијата : Поддршка ТФ-картичка Пакет incluede : 1 x Микроскоп Камера 1 x Напојување(AU/ЕУ) 1 x HDMI Кабел 1 x USB Глушец

Клучни карактеристики

боја:
Сина
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
Автофокус 1080P 60FPS SONY СЕНЗОР IMX290 HDMI Видео Индустрија Авто Focu
Теорија:
видео микроскоп
Карактеристики:
Дигитални,Со Висока Дефиниција
Бренд Име:
Eakins
Drawtube:
Monocular
Материјал:
Алуминиум

Слични производи во категоријата