• Неодамнешно
Голем Бум Стојат 7-45X Trinocular Стерео Микроскоп Зголемување За PCB+56 LED Прстен Светлина+0.5 X/1X/2X Помошни Цел Леќа

Голем Бум Стојат 7-45X Trinocular Стерео Микроскоп Зголемување За PCB+56 LED Прстен Светлина+0.5 X/1X/2X Помошни Цел Леќа

DEN 14082.72

Количината на стоката
Това е достапна


Функција :
Одличен стерео инспекција микроскоп со интензитет-прилагодливи 56-LED прстен светлина
7x-45x супер широк зум зголемување на моќта
Светла кул светлина 56-LED осветлување систем
Висока резолуција со голема рамност и контраст, давајќи остри и јасни слики
Бинокуларна главата со 45 степен склони 360 степени swiveling око цевки
Остри стерео исправено слики со широко поле на гледање
Кристално јасна оригинални вистинската боја микроскоп слики
Dual око цевки со прилагодливи diopters
Голема работа од далечина
Здрав сите-метал маса стојат
Точни усогласување намалува замор на очите за подолго гледање
Целосна оптичко стакло елементи
Прецизни земјата стакло леќи
Целосен метал хром-обложено механички компоненти
Прилагодливи interpupillary растојание
Гума око-чувари вклучени
Спецификација :
Раководител : 360 степени rotatable 45 степен склони бинокуларна
Eyepieces : 30мм супер widefield високо-eyepoint WF10 X/20 MM
Цел Зум Опсег : 0.35 X-9.0 X, со користење на Barlow леќи
Работното Растојание : 4" (100mm)
Диоптријата на Вредноста : +/- 5dp
Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55-75mm)
Тркалезна Плоча : 3-3/4" (95mm) во дијаметар
Стојат : 10" x 7-7/8" x 10.75" (254 x 200 x 275mm)
Осветлување : 56-LED Прстен Светлина
Моќност : 110-240 V, 50-60 HZ, Автоматско Префрлување
Додатоци : Спарени око-капи
Тежина : 5.5 килограми
Пакетот Вклучува :
1 x Trinocular Стерео Зум Глава
1 x Пар на Супер Widefield 10 X20 MM Eyepieces
1 x 56-LED Прстен Светлина
1 x Столб Стојат на Маса
1 x Фокус Багажник
1 x C-планината Адаптер
1 x Пар на Око-Гарда
1 x Прашина Маска
1 x Бум Стојат
1 x 0.5 X Микроскоп Помошни Цел Леќа(Работни Растојание 165 мм)
1 x 1.0 Х Микроскоп Помошни Цел Леќа(Заштита функција)
1 x 2.0 X Микроскоп Помошни Цел Леќа(Работни Растојание 40 mm)

Клучни карактеристики

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Теорија:
Стерео Микроскоп
Бренд Име:
Eakins
Материјал:
Метал
Drawtube:
Trinocular
Карактеристики:
Висока Дефиниција
Број На Модел На:
3.5-90x

Слични производи во категоријата