• Неодамнешно
ETJ Бренд SLX24/BETA58 58A Професионални UHF Безжична Двоен Микрофон Систем Рачни Црна вградениот Микрофон

ETJ Бренд SLX24/BETA58 58A Професионални UHF Безжична Двоен Микрофон Систем Рачни Црна вградениот Микрофон

DEN 7248.00

Количината на стоката
Това е достапна

Фреквентен Опсег : 800-820 MHz Ако ви треба друга фреквенција, ве молиме контактирајте со нас пред да ја купите. Ви благодариме. 1. ПРОИЗВОД СЛИКИ : Безжичните Рачни Систем, вклучува Рачни Предавател и Разновидност Приемник. 2. ПРИМАЧОТ : приемникот носи невидена леснотија на користење на безжична со Автоматско Фреквенција Копче за Автоматско Предавателот Setup. 1) Фреквенција на Автоматско Одбирање 2) Автоматско Предавателот Подесување 3) 16 едни/група, вкупно 9 групи Избор на фреквенции низ 24 MHz опсег 4) Монтажни 1/4 бран антени 5) Микропроцесори-контролирани разновидност 6) ЗА присуство LED 7) 5-сегмент аудио метар 8) Мулти-функција, назад-светло LCD 9) Ниско ниво на батеријата индикатор (Рачен Предавател функција) 10) Фреквенција и енергија lockout 11) Солиден метална шасија 12) контрола на Јачина на звук на задните на единица 13) 1/2 рек дизајн 14) Опремени рек хардвер 15) Не се лизга браници за употреба надвор од рек 3. ПРЕДАВАТЕЛОТ : Антена : Рака-држете микрофон со вграден-во завртка антена Излезна моќност : 30m W RF squelch : 60d B Напојување : DC 2x1.5 V АА Батерија живот : За 10hours 4. ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 1) 1x Микрофон 2) 1x вградениот Микрофон 3) 1x Приемник 4) 2x Антена 5) 1x Аудио Кабел 6) 1x Полнач 7) 4x Мал Багажник планината 8) 1x Сопственикот прирачник 9) 1x Боја Кутија Пакет 5.ПАРАМЕТАР И СПЕЦИФИКАЦИЈА : СИСТЕМСКИ ПАРАМЕТАР Превозникот фреквенција : UHF 800~820 MHz Модулација на владата : FM Канал број : 1 Channel Фреквенција стабилност : ±0.005% Динамички опсег : 100d B Max модулација : ±55 KHz Фреквенција одговор : 70 Hz~18 KHz(±3d B) S/N сооднос : >105d B THD :

Клучни карактеристики

Стил:
Рачен Микрофон
Пакет:
Yes
Поларните Обрасци:
Cardioid
Поставете Тип:
Мулти-Микрофон Колекции
комуникација:
Безжичната
Бренд Име:
ETJ
Употреба:
Караоке Микрофон
Трансдуцерот:
Динамички Микрофон
Број На Модел На:
SLX24

Слични производи во категоријата