• Неодамнешно
ЕДИНИЦА UT202A LCD Дигитален Multimeter Авто Рачни Менгеме Метар Volt AC DC600 ЗАСИЛУВАЧИ

ЕДИНИЦА UT202A LCD Дигитален Multimeter Авто Рачни Менгеме Метар Volt AC DC600 ЗАСИЛУВАЧИ

DEN 1031.52

Количината на стоката
Това е достапна

6 mm X30 mm Стандардни Додатоци и Батерии, Тест Доведе Стандард Поединечните Подароци Кутија за Пакување, Превоз Кеса, Англиски јазик Прирачник Стандард Количина По Картон 48pcs Стандардна Картон Мерење 503mm X 485mm X 295mm Стандардна Картон Бруто Тежина 24. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. Проекти во исто време, ние ќе ве известиме го испрати е-мејл. Ако не сте добиле проект, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе се реши во прв пат. Но, ако постојат посебни околности или од страна на царинските инспекциски надзор и други прашања како што се природни катастрофи потребни 25 до 30 дена за да се заврши испорака план. Со цел да брзо да добиете на вашите производи, ве молиме, напишете јасно купувачот кога се купи оваа адреса, E-mail телефон и др, исто така, погодно за нас да испрати стоката да ви ги претставам најновите информации. Ние само брод да се потврди цел адреси. Ве молиме имајте предвид дека ние обично се користат Кина пост меѓународни парцела Холандија и Швајцарија поштенски и DHL ЕМС други меѓународни товар бизнис. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот).5%+5) на AC Напон(V) 2 V/20 V/200 V/600 V ±(1. Повеќето од стоки испратени во рок од 24 часа (во работни денови) по исплата. Целосна палета заштита од преоптоварување и уникатен изглед дизајн, која станува се повеќе се супериорни перформанси на електрични инструменти. Ви благодариме за вашето разбирање. Ние ги испратите на стоки два пати на ден.2%+5) DC Напон(V) 200m V/2 V/20 V/200 V/600 V ±(0.6 mm X 18 mm Производ во Боја Црвена и Сива Производ Нето Тежина 220g Производ Големина 210mm X 75. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.8%+1) Отпор(Ω) 200Ω/2 KΩ/20 KΩ/200 KΩ/2 MΩ/20 MΩ ±(1%+2) Карактеристики Екранот Брои 2000 Вилица Капацитет 28mm Диоди √ Податоци се Одржи √ MAX Режим √ Континуитет Ѕвончето √ Индикација за слаба Батерија √ Текст Отпорност за DCV 10 MΩ √ Општи Карактеристики Напојување 9 V Батерии (6 F22) не вклучува батерии LCD Големина 35.

Клучни карактеристики

Тежина:
0.40
Температурата На Работа:
-40 целзиусови степени до 1000 целзиусови степени
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Димензии:
210mm X 75.6 mm X30 mm
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Мерење На Напон Спектар:
200mV/2V/20V/200V/600V
Мерење На Струја Опсег:
20A/200A/600A
Број На Модел На:
UT202A
Мерење На Отпор Опсег:
200ohm/2Kohm/20Kohm/200Kohm/2Mohm/20Mohm
Карактеристики 1:
тековната менгеме
Карактеристики 2:
менгеме метар
Карактеристики 3:
тековната менгеме метар
Карактеристики 4:
Евтина струја менгеме
Карактеристики 5:
Висок Квалитет на менгеме метар
Карактеристики 6:
multimeter rms
Карактеристики 7:
multimeter отпор
Карактеристики 8:
менгеме метар multimeter
Карактеристики 9:
волтметар
Карактеристики 10:
ammeter метар

Слични производи во категоријата