• Неодамнешно
  • -10 %
10pcs 1/8 3.175 mm Cnc Битови Двојно Flute Спирала Рутер Карбид Крајот Мелница Машина Алатки 3.175 x 17mm VER37 T50

10pcs 1/8 3.175 mm Cnc Битови Двојно Flute Спирала Рутер Карбид Крајот Мелница Машина Алатки 3.175 x 17mm VER37 T50

DEN 313.00
DEN 347.52

Количината на стоката
Това е достапна


10pcs 1/8" 3.175 mm Cnc Битови Двојно Flute Спирала Рутер Карбид Крајот Мелница Машина Алатки 3.175 x 17mm
Спецификација :
Материјал : Карбид
Број на Флејта : 2
Сечење Дијаметар : 2mm
Месо тело со дијаметар : 3.175 mm (1/8")
Сечење на Работ Должина (Flute Должина) : 17mm
Вкупна Должина : 38mm
Количина : 1 кутија /10pcs
Карактеристики :
Висока густина полиран, носат-отпорни, висока температура.
Високата цена-ефикасен, да се подобри ефикасноста.
Главно се користи во сечење и гравирање.
Може да биде врежано Бакар, Алуминиум ,ABS, Акрил, ПВЦ, Најлон, Смола, најмногу пластика и др.
Пакетот вклучува :
10 x Топката Носот Крајот Мелници

Клучни карактеристики

Тип:
Конвексни Мелница
Дијаметар:
3.175 x 17mm
Број На Модел На:
VER37
Материјал:
High Speed Челик
Вкупна Должина:
3.175 x 17mm
Бренд Име:
Xueliee

Слични производи во категоријата